Mamadan Olma İhtimali Var Mı?

Lunapo

Köpeğime mamayı hep internet üzerinden sipariş ediyorum ama maalesef bu siparişimde kargo yüzünden gecikti ben de mecburen market mamalarından aldım dün köpeğim yedi hiç adeti olmamasına rağmen akşam dışarı çıktığı halde hole çişini ve kakasını yapmıştı köpeğim mamayı yedikçe çok su içiyor ve saatinde tuvaletine çıkardığım halde yere çişini yaptı bugün de mamadan olma ihtimali var mı?

2 CEVAP

ursaminor

Neredeyse %100 diyebilirim.
Her şeyden önce mama markası değişimleri kademeli olarak yapılmalıdır. Onların mide-bağırsak sistemleri bizimki gibi değil. Kuru mamaya alışkın bir köpek/kedinin bir mamadan diğerine geçişi en az 5gün-1 hafta sürmelidir. Doğrudan geçiş yapıldığında vücut çeşitli tepkiler verir ve bunun başında ishal gelir.
Kaldı ki geçtiğiniz mama market maması. Yani kalitesi son derece düşük bir mama.
Bu da demek oluyor ki hem ani geçiş hem de mama dokunmuş. Normalden çok su içmesi de buna delalettir.
Eski maması geldiyse ona dönün ve market mamasını da sokakta, her gün çöpten beslendikleri için bağışıklık sistemleri kuvvetlenmiş köpekçiklere verin.

Lunapo

Mama öğlen gibi gelicekmiş ilginiz ve bilginiz için çok teşekkür ederim