Kedim Dişi Siyam Cinsinden Yaklaşık 8 Aylık Oldu 4Kızgınlık Geçirdi Ve Artık Çifleştirmeyi Düşünüyrm

Fulyakopuk

Kedimi çiftleştiriyim istiyorum artık ama oldukça zayıf yedirip kilo aldırmaya çalıştıkça her kızgınlıkda biraz daha kilo veriyo ne yapmam lazım sizce çiftleştirmelimiyim?

9 CEVAP

dollfacepersian

Zeynepgurgen'e katılıyorum. En az 1-1,5 yaşında olması gerekiyor. Kızgınlık döneminde linkini attığım ürünü kullanmanızı ,sevdiği yaş mama gibi kilo aldıran yiyecekler ve vitamin takviyesi vermenizi tavsiye ederim. Ürün şu http://www.vedavet.com/urun_detay.php?grup=1&id=31

zeynepgurgen

8 ay özellikle dişi bir kedinin çiftleşmesi için erken.

zeynepgurgen

Kilo alması için çiftleştir diyen insanlar mı var gerçekten çevrenizde?

Anonymus827062

Zayıf olma sebebi kızgınlık halindeki stresten dolayı dir. Akillarindaki tek şey çiftleşme iç gudusudur. Öyle ki yeme içmeyi bile unuturlar en sevdiği seyi dahi koysan önüne yemez ya da tadar bırakır. Ciftlestirmemek onu daha fazla strese sokar. Baskilamak için iğne ya da hap kullanmak büyük sakınca ve bedene ayrıca zarar veriyor. Size göre ne yapmalı? Bir buçuk yaşına kadar hayvanı o şekilde tutmak mümkün olmadığı için o hayvana eziyet ve günahtır. Kısırlaştırma konusunda karşı görüşe sahip değil iseniz kisirlastirin aksi halde ciftlestirmek dışında başka alternatif yolu yok.

Anonymus827062

Bu arada hamile kalmama ihtimali sıfırın altında bir ihtimal. Büyük olasılıkla gebe elbette kalacaktır

ursaminor

Olcay ya bizim kız da tam tersi kızgınlık döneminde kedi değil de öküz besliyoruz hissine kapılıyorum ben :D

Fulyakopuk

Şuan sağlıklı kilo almaya başladı veterinerimde uygun gördü o yüzden bi sıkıntım yok şimdilik

Anonymus827062

Sinem abla aynı durum biz de de vardı seninki hesabı:) bu dönem ilk defa şaşırdım hem dişi hem erkek kedim neredeyse yemiyorlar beni çok sasirttilar:D biraz mama biraz uyku ve çiftleşme modu:) su an bu şekilde devam ediyorlar. Mama programım alt üst oldu resmen:))))

Fulyakopuk

Veterinerime danıştığımda 8 ayda eğer kızgınlıktaysa ve ortalama 2,5-3kilo ise çifleştirebilirsiniz dedi. Şuan çifleşmede ama hamile kalırmı kalmazmı bilemiyorum . Sorduklarımda hep kızgınlıkda zayıflıyor çifleştirmen kilo açısındanda iyi olur dediler bende çifleştirmek istedim artık çok acı çeker gibiydi iyice zayıflamıştı şimdi belki kilo alır