Anüsünden Oluk Oluk Kan Gelen

Anonymus985465

kediniz olduysa, hangi teşhis kondu ve eski sağlığına kavuştu mu?

11 CEVAP

Superisi814

Sokaktaki yavrularda görüldü.ikisi melek oldu, ikisi iyileşti.
Ancak çok acil hekime ulastirilmali.

KartalBey

Gençlik hastalığı mı teşhisi
Başınız sağolsun Allah rahmet eylesin 😔

Başınız sağ olsun. Sokakta bulduğum yaşına göre epey ufak yavru kedimde vardı. Gençlik hastalığı yani parvo virüsü teşhisi konuldu. Ben hayvan hastanesine götürdüm ve 2 hafta kaldı her gün serum ve vitaminlerle beslendi. İyiye gittikten sonra enfeksiyon çıktı ve 1 hafta da aynı yerde gözetim altında antibiyotik kullandı. İyileşti sonunda fakat vitaminlere devam ettik çünkü beyaz kan hücre sayımı çok kötüydü hastalıktan sonra. Üstünden 3 ay geçti. Kan değerlerine göre bu ay karma aşı olacak ilk kez🙏🏻

Ve bir de şöyle ki bu hastalığın seyrini tahmin etmek zor, en kötü vakalar iyiye gidebiliyor, hafif başlayan ve iyileşme yoluna giden bir hayvan da ertesi gün hayatını kaybedebiliyor. Bize de %10 yaşama şansı verilmişti, 2 aylıkken 300 gramdı.

Superisi814

Merhabalar yeniden,
Başınız sağolsun.
Bizimkiler üç aya yakınlardi.Coklu kedi baktığım için önce balkondaki kanın nereden çıktığını , bir kediden mi köpekten mi aktığını anlayamadım .Bu yavrucaklar bembeyazdı ve popolarindaki kanı gördüğümde, dehşete kapıldım.Hatta hemen yakalayamadım, bir iki günümü aldı Aşılari yoktu, kanlı ishal olmuşlardı.Zaten bir yavrucagin patileri erimiş iltihaptan, diğeri de benzer şekilde. .Tedavi aşamasında melek oldular .Ancak ben hangi ilaçlar kullanıldı, bilemiyorum.O kadar hasta oluyorlar ki .Serum dahi aldiklari aklımda .Tedavi bir kaç gün sürdü.Net hatirliyamadigim için ilk yorumda detaydan kacinmistim.kalan iki yavrunun biri sahiplenildi, birini de ben sahiplendim.Tedavi sonrası bil bol ev yapımı yaş mama verdiğim aklımda ve yoğurt.Antibiyotik aldıklarını şu anda hatırladım.
Bu yavrular birden bu hastalığa yakalandı.Diger sokak kedilerine geçmedi, şansımıza..
Aklimdakiler bu kadar

Anonymus985465

Tekrar çok geçmiş olsun. Yamıt için teşekkür ederim.

Anonymus985465

Başınız sağolsun.
Yavrucak Pazartesi melek oldu.

  • Yaşayan ve ôlen kedilerinize hangi teşhis konuldu?
    Ôlenler kaç aylıktı. Karma aşıları varmıydı?
    Yaşayanlar kaç aylıktı, karma aşıları varmıydı?
    Tedavide hangi ilaçlar kullanıldı?
    3 ay ônce bahçeme gelen 3 aylık kedi ôksürmeye başladı. Baytril etki etmeyip hırıltı başlayınca kliniğe gôtürdüm. Synulix da etki etmeyince 2 günde bir depo antibiyotik ve asist enjekte edildi. Hemogram mükemmeldi. Az da olsa kendiliğinden yiyordu. Ayrıca ilk günden itibaren sabah akşam vitamin ve probiyotik verdim. Son antibiyotikten 2 gün sonra gece ve sabah defalarca safra kustu ve yemeyi bıraktı. Klinikte serum verildi. Ertesi gün klinikte anüsten oluk oluk kan gelince tekrar hemogeam yapıldı.Ölnek üzere ilan bir kedinin değerleriydi. Hemen yoğun bakım ünitesine alındı ve serum verilmeye devam edildi. Anüsten kan gelmeye devam etti. Ancak yavrucak hayata tutunamadı.
    2si yavru olmak üzere evde 13 evladım daha var.

Anonymus985465

Veteriner Gençlik Hastalığı olduğunu söyledi.

Anonymus985465

güncel

Anonymus985465

Çok geçmiş olsun. Birlikte sağlıklı uzun ômrünüz olsun.
Yavrunuzun WBC değerini hatırlıyor musunuz?
Anüsten kan gelmişmiydi?
Melek olan evladımda aniden öksürük başladı. Öksürükten sonra ciğerlerde hırıltı başladı. Ateşi, ishali veya başka hiçbir rahatsızlığı yoktu. Vefatından 10 gün önceki hemogram mükemmeldi. Hatta kızgınlığa girmişti.
Öksürük nedeniyle 6 gün Baytril aldı. Hiçbir faydası olmayınca 5 gün Synulox aldı. Sonra 2 günde bir depo antibiyotik ve asist enjekte edildi. 3. depo antibiyotik cve asistten sonra safra kusmaya başlayınca serum tedavisi başladı. Anüsten kan gelince yoğun bakıma alındı. Ancak kanama başladıktan 4 gün sonra yoğun bakıma rağmen kaybettim evladımı.
Ben, uzun süre ve fazla antibiyotiğin öldürdüğünü düşündüm ve hala da aynı düşüncedeyim.
Çünkü bahçeme geldiği günden beri son derece sağlıklıydı. Gençlik hastalığı belirtileri yoktu.
Sadece 6 ay yaşayabilen bu masum canın gerçek ölüm nedenini öğrenmeye çalışıyorum. Bahçeme gömdüğüm 8. yavru.
Veteriner ilk ifadesinde ishal yok demişti. Sonra fikir değiştirip kanlı ishal olduğunu söyledi.
Beni en çok üzen, evladımı son 5 gününde sevemeden uğurlamış olmam. Veteriner bulaşıcı olduğunu söylediğinden, evdeki diğer 13 canı düşünerek başını dahi okşayamadım.

Anonymus985465

Güncel