Kısır Erkek Kedim Dişi Kedimin Ensesini Isırıp Üstünde Duruyor

Erkek kedimi kısırlaştıralı neredeyse 1 yıl olacak. Dişi kedim 6 aylık kısır değil. Erkek kedim çiftleşme pozisyonunda diğerini ensesinden tutup üstüne çıkıyor, bir şey yapmıyor fakat öyle bekliyor, son 1 aydır olmaya başladı ne yapmalıyım bilemedim. Dişi kedim sinirleniyor ve itiyor erkek olanı. Çok da iyi anlaşan kediler, hep yan yanalar. Kısır kedide bu normal mi?

3 CEVAP

KimJeongguk

Kısır erkek kedilerde çok normal çünkü bu hareketi içgüdüsel yapıyorlar. Kısır olsa bile çiftleşmesi tamamen içgüdüsel bu hareketleri yapabilir hatta dişi kızandayken çiftleşme bile gerçekleşebilir ama yavruları olmaz.

dilanbulent

Kısır kedide böyle bir şeyin olması kesinlikle normal değil. Özellikle son zamanlarda kısır kedilerin yapmaması gereken hareketler ile ilgili çok sayıda şikayet var. Bilgisi olan arkadaşlar daha iyi yorumlar yapacaktır.

Ahraz

Kediler bunu içgüdüsel olarak yapıyor. Ciftlesse bile kediniz ondan hamile kalmaz. Tamamen fitrattan