Mantar Ya Da Alerji Olabilir Mi?

idunn

Kedimizi sahipleneli yaklaşık 2 ay oluyor, hâlâ ilk kedimiz alışamadı fakat vurduğunda yara yapacak kadar uzun değil tırnakları. İlk eve geldiği hafta sağ kulağının altındaki seyrek tüylerin arasını sürekli ayağıyla kaşıyordu ve yara olmuştu. Sonrasında bu hafta sol kulağının yakınında fotoğraftaki gibi bir yara oluştu. Öncesinde daha kanlıydı şuan biraz rengi soldu ve yarasının olduğu bölgede bir anda tüyleri döküldü. Verdiğimiz mamayla da bir sorun yaşamadı ama alerji yapmış ya da mantarı olmuş olabilir mi?

7 CEVAP

Catmom777

Mantara organik elma sirkesi der susarim yedirmeyin bolgeye surun bu arada

huqi

Mantar gibi duruyor.

Cemalchief

Bencede mantar gibi duruyor. Tavsiyem ecosin. 1 yerde varsa alın ecosin 1.5 litre suyu kaynatin once hazır su olsun sonra sogumaya birakin ardindan 35-36 derecede iken icine ecosini katin 30 dk bekleyin sıkın sprey ile gunde 6,7 defa 24 saat boyunca. (Sprey kutusu kimyasal kullanilmamis olsun) eger birkac yerde varsa ki benimki oyleydi banyo seklinde yapin banyo seklinde iken etkisi biraz daha az oluyor 1 kere islak oldugundan

Cemalchief

En az 3 kere yapmanizi en sonuncusunu banyo seklinde yapmanizi tavsiye ederim mishal benimkindeki mantar inatci cikti 7. Falan yapiyorum

GeceFanzini

Geçmiş olsun.. Stres kaynaklı da olabilir.. Gıda alerjisi ve mantar yaraları birbirine çok benzer. Mantara ecosin tablet tabi ki faydalı ama bunu veterinerden sonra uygulayın.. Ki bazı veterinerler kendileri uyguluyor.. Veteriner bazı tetkiklerle mantarı teşhis eder. Onun teşhisine göre yol gösterir, mantarsa ona göre bir tedavi, stres kaynaklıysa ona göre sprey, gıda alerjisiyse veya cilt problemiyse de ona göre dermatolojik mamalar önerecektir.

Tarcinnn06

Anemi de olabilir hayvan hastanesine götürmeni öneririm ayrıca batikon kullan çok hızla iyileşiyo mutlaka somonlu mama kullan

idunn

@Tarcinnn06 mamamız zaten balıklıydı ve batikon da sürdüm ama etki etmedi sadece rengi biraz soldu hala duruyor başka yere sıçrarsa diye korkuyorum. Haftasonu veterinere götüreceğiz haftaiçi annem de ben de evde olmadığımız için.