Kedi Dişleri Fırçalanır Mı ?

Yasemin74

Kedimin ağzında değişik bir koku var dişlerini fırçalamak istiyoruz daha önce fırçalayan varmı acaba ?

3 CEVAP

dilanbulent

Evet kedilerin dişleri fırçalanıyor. Bunun için özel satılan diş fırçaları ve macunları var tabii. Ama biraz zor. Ben hiç fırçalamadım fakat gördüğüm kadarıyla çok zor bir şey :) Bir araştırmak lazım.

LilaMiaLuna

Ben 1 önce bir Veteriner tavsiyesi ile başladım kedim tabi ki sevmiyor ancak kedimin dişleri fırçalanmaya başladığından beri kedimin iştahı bile arttı diyebilirim. Bence kesinlikle fırçalayın.
Ben parmak fırçası ve bio PetActive diş macunu kullanıyorum tavsiye ederim

stellabennett

fırçalanması gerekiyor yoksa ileride dişleri çürüyebilir kedilere özel fırça ve macunlarla fırçalayabilirsiniz