Kısırlaştırma Sonrası

Arkadaşlar şuan erkek kedim kısırlaştırma ameliyatında. Çıktıktan sonra bizi ne bekliyor. İyileşme kaç gün sürer nelere dikkat etmeliyiz

3 CEVAP

Donesylms

Benim kedim dişi. Erkeklerden daha hassas oluyorlar. Veterinerim kedimin gezdigi yerleri ve zeminlerin temiz olmasına dikkat etmemi söylemişti. Mikrop kapmamasi için. Benim kedim parkede yatmayı çok seviyor. O yüzden parkeleri iyi temizliyordum sabun ve suyla. Onun dışında kesinlikle Kısırlaştırılmış kedi maması yemesi lazım. Benim kedim açık ameliyat gibi olduğu için dikişlerin kapanması ve yaranın kaybolması 15 günü buldu. Sizinki belki daha kısa sürer

ozlemyasavul

Erkek kediler dişi kedilere göre daha kolay iyileşiyorlar. Ben erkek kedimi kısırlaştırdıktan 1 gün sonra tamamen iyileşmişti. Ameliyat sonrası sarhoş gibi oluyorlar, komik aslında o halleri :) Kusma ve tuvaletini etrafa yapma sorunu yaşarsınız onun dışında bir şey olmaz.

Trifane

Bende kısırlaştırdim. Bgn 6. Gün. Kısaca anlatayım. Benim kedim sabah 10 da girdi ameliyata 12.30 da bana fotoğraf ve videolarıni gönderdiler kendine gelmisti. Akşam 6 gibi aldım cocugu. O akşam ona ayrı bir oda hazirladim sıcak ve düşmesin diye sağa sola yere minderler koydum. Yarım fincan su koydum çok az ıslak mama. Ve ışığı tamamen kapadım. Tabiki bişey yememisti. Ertesi gün akşama doğru biseyler yedi. Tamamen izole ettim çünkü bende 4 çocuk var. 2. Gün epey atmıştı az da olsa biseyler yedi. Yemek verirken yakaligi çıkarıp veriyordum. 3. Gün daha rahattı tuvaletini kullandı hafif bir kırmızılık vardı idrarında. 4 ve 5 gün çok daha iyi harektlendi ve normal olarak izole odadan çıkardım. Yakaligi da çıkardım. Bgn 6. Gün paso uyuyor iştahı çok az ve bana kızgın... :( Yani sevdirmiyor ve gelmiyor. Takipteyim.