Akne Uyuz Mantar

blgdmryrk

3.5 yaşında kedim 2.5 yıldır akne mi mantar mi ne oldugu belli olmayan illetle uğraşıyoruz yeri geldi sabah aksam temizledim geçmiyor onlarca veteriner onlarca ilaç hiçbiri care olmadı baticon benzoic şampuan terbisil kekik suyu en az 5 çeşit antibiyotikli krem cristalin dr animal sirke kantron yağı denedim bi sürü test yapıldı son 1 yıldır alerji maması kullaniyoruz daha ne yapilabilir bu isi çözecek veteriner önerir misiniz hangi ilaclar sizin kedinize derman oldu maddi manevi belimiz büküldu artık 😔

22 CEVAP

blgdmryrk

catmom777 dediğim gibi organik sirkeyi hiç denemedim ama deniycem inşallah şifa olur teşekkür ederim 🌼

aycylmz

Eğer mantarsa arkadaşım mantar olan kedisini eczaneye hazırlattığı borik asitle iyileştirdi ama mantar türü de önemli tabi her ilaç her mantar türüne iyi gelmiyor maalesef.

aycylmz

Ecosin, ketoral vs işe yaramamıştı onun kedisinde.

Superisi814

Bahsi geçen veterineri ben önermedim.
Her mama iyi gelmez.
Premium mama diye geçen bir kaç marka benimkilerde hiç fayda etmedi, hatta zarar verdi.
Bu çocuk için bir tam teşhis konulmalı.Ah, zor süreç.
Elma sirkesi öneren arkadaş olmuş, denemedim hiç.Ancak su ile karistirmaniz gerekir, yoksa yakar.
Bazı hekimler kortizonu savunur, bazısı istemez.Ben kendim düşük düzeyde kortizon iğnesi oldum, bedenime zarar verdi.O yüzden red etmenize sevindim.
Mantar için organik Hindistan cevizi yağı, organik sarı kantaron yağı kullanmıştım.Bir ürün daha ancak onu hatirliyamiyorum.
Hindistan Cevizi yağı antiseptik ve anti viraldir.
Simsiyah bir sokak kedisi mantar olmuştu, beyaz beyaz teni gorunmeye başlamıştı.Bir ay ilaçlar denedim,.etki etmedi.
İki ay yağlarla tedavi ettim.Gunde üç kez sürüyordum.Hatta beni görünce kaçar olmuştu,.epey dayak da yedim ama geçti.
Ancak ciddi sabır gerek.

Superisi814

Bahsi geçen veterineri ben önermedim.
Her mama iyi gelmez.
Premium mama diye geçen bir kaç marka benimkilerde hiç fayda etmedi, hatta zarar verdi.
Bu çocuk için bir tam teşhis konulmalı.Ah, zor süreç.
Elma sirkesi öneren arkadaş olmuş, denemedim hiç.Ancak su ile karistirmaniz gerekir, yoksa yakar.
Bazı hekimler kortizonu savunur, bazısı istemez.Ben kendim düşük düzeyde kortizon iğnesi oldum, bedenime zarar verdi.O yüzden red etmenize sevindim.
Mantar için organik Hindistan cevizi yağı, organik sarı kantaron yağı kullanmıştım.Bir ürün daha ancak onu hatirliyamiyorum.
Hindistan Cevizi yağı antiseptik ve anti viraldir.
Simsiyah bir sokak kedisi mantar olmuştu, beyaz beyaz teni gorunmeye başlamıştı.Bir ay ilaçlar denedim,.etki etmedi.
İki ay yağlarla tedavi ettim.Gunde üç kez sürüyordum.Hatta beni görünce kaçar olmuştu,.epey dayak da yedim ama geçti.
Ancak ciddi sabır gerek.

blgdmryrk

Aycaylmz hiç denemedim ecosin ve ketoral şampuanı borik asitle ilgi birşey duydum ama içeriğini net bilmek gerek sanırım

Superisi814

Cam terebentinin kokusu çok ağır,.zararı var mı bilemiyorum.Bahsettigim yağları bulana kadar neler neler denedim.En sonunda yurtdışı sitelerinde buldum.Sabir gerek.Aktariminiza göre iyileşme var.Bu esnada hani göz kararı iyileşti demeden devam ettim ben.Bir zerre kalıp da yeniden nuks eder mi diye.cekindim.Size de tavsiye ederim.Lutfen iyi haberler paylaşın.