Akne Uyuz Mantar

blgdmryrk

3.5 yaşında kedim 2.5 yıldır akne mi mantar mi ne oldugu belli olmayan illetle uğraşıyoruz yeri geldi sabah aksam temizledim geçmiyor onlarca veteriner onlarca ilaç hiçbiri care olmadı baticon benzoic şampuan terbisil kekik suyu en az 5 çeşit antibiyotikli krem cristalin dr animal sirke kantron yağı denedim bi sürü test yapıldı son 1 yıldır alerji maması kullaniyoruz daha ne yapilabilir bu isi çözecek veteriner önerir misiniz hangi ilaclar sizin kedinize derman oldu maddi manevi belimiz büküldu artık 😔

22 CEVAP

Superisi814

Merhabalar,
Çok geçmiş olsun.
Yavrucuk da siz de bitkin düşmüşsünüzdür.
Bu çocuk için net teşhis konmalı.
Mantar ise , gıda alerjisi ise bir kere tavuklu mama acilen kesilmeli. Bazen mamaların aroması farklı olabiliyor ancak içinde hâlâ kümes hayvanı eti olabiliyor.İcerik okumanız şart.
Aynı şekilde, bağışıklığın güçlendirilmesi gerekmekte.
Ben emin olamadım bu yüzden öncelikle.net teşhis için işinde ehil hekim bulmanız gerek.
Acil şifalar dilerim.
Mantar için ben sokak kedilerimden birinde çok uğraştım, bitkisel yollarla iyileşti.Fakat net hatırlayamadım ne kullandığımı.Hatirlarsam yazarım elbette.Bazi.tedavi süreçleri uzun sürebiliyor.O , bu ,şu diye ilaçları da çok karıştırmamak gerekli.
Acil şifalar diliyorum

Catmom777

Veteriner para almak için gereksiz test yaptiriyor olabilir. Size önerim elma sirkesi. Hiç bir asi organik elma sirkesi kadar guclu degil. Pamugu sirkeye batirip agiz ve goz cevresine surun ama goze surerken dikkat goze girmesin hic uzulmeyin geçer benim yontemle 1 hafta olmadi 2 hafta dayanamaz mantarlar

Berrefilizzz

Merhaba fatih hayvan hastanesine götürebilirsiniz istanbuldaysaniz büyük bir yer çünkü devlet olanı degil özel olanı baya bir hekim var çözüm bulurlar diye düşünüyorum

Berrefilizzz

Merhaba fatih hayvan hastanesine götürebilirsiniz istanbuldaysaniz büyük bir yer çünkü devlet olanı degil özel olanı baya bir hekim var çözüm bulurlar diye düşünüyorum

Berrefilizzz

Merhaba fatih hayvan hastanesine götürebilirsiniz istanbuldaysaniz büyük bir yer çünkü devlet olanı degil özel olanı baya bir hekim var çözüm bulurlar diye düşünüyorum

blgdmryrk

götürdüm oraya da 5 tane iğneyi ayni anda yaptılar baska veterinere gittiğimde en az birer hafta arayla yapmaları gerekti kedinin böreklerine zararı olabilir dedi bide bu hastalığın testleri yetmiyor gibi böbrek tahlili yaptırmak zorunda kaldik

salihaondag8

Egerki İstanbul'da oturuyorsaniz ben konyada oturuyorum youtube üzerinde bir kanal var tugay inanoglu veteriner kliniği var videolarında ve samimiyeti çok iyi ve hayvanlara karşı oldukça iyi belki çare bulur kedinizin derdine ben İstanbul'da otursam direk kedimi oraya gotururdum gidin derim bence bir anca önce Google üzerinden numaralarını bulup ona göre gidebilirsiniz inşallah çözüm olur ve kediniz iyileşir çok geçmiş olsun inşallah bidaha olmaz ve hemen iyileşir umuyorum 🤗

gabomb

@salihaondag8 genç ve tecrübesiz bir hekim. ailesinin geçmişi de bu konularda sıkıntılı. önermem.

Catmom777

ORGANİK ELMA SİRKESİ İSMİ BENİMKİNİN ve inanın üzülmenize değmez dediğimi yapın 2 haftayakalmaz pamukla uygulayın sirkeyi kel olan yere ve etrafına hatta bazen mantarlar yer de değiştirebiliyor o derece etkili yer değiştirirse mutlaka kontroledin ve kel olan yeri bulup sürün en sonunda mantarlar yok olacak sonrasında kediyi dalinle yıkayın mis gibi oluyor ve mantar gelmiyor geri

blgdmryrk

supeisi814 konulamadi inanin bende şaşırıyorum mantar uyuz akne her biri baska birşey diyor

Dün sirke aldik hiç dikkat etmedim üzüm sirkesiymis eve gelince farkettim üzüm sirkesi de olur mu acaba tabi yarı yarıya su koymak gerek çok zararli zaten tahris bi durumda yakar kavurur iyice yavrumu

Kortizonun garantisini de vermedi zararı çok yarari olacağı belli degil boşa baska hastalıklar çıksın istemedim bi sekilde idare ediyoruz şuan için organlara zarar verirse daha kötü durum

Hindistan cevizi yağı kantron aynı sefa yağı bide çam terebentin karışımı yaptım yani şuan iyi ilerliyor tin siyahlık var ama kasimasi durdu rengi açıldı biraz 2 hafta devam edeceğim bu şekilde şuan sakinleşti bayağı kızarıklıklar söndü inşallah gecer gider artık ya 😔

blgdmryrk

Superisi814 Tugay inanogluna gitmedik ama etilerde çok unlu bir yere göturdum ilk birkaç ay evet güzeldi sonra tedavide basa döndük resmen bi daha da gitmedim son önerileri kortizon tedavisiydi o da iç organlarına zarar vereceği için kabul etmedim zaten onunda garantisi yokmuş belli bi sure sonra yenileme oluyormuş boşuna hayvani yormak istemedim bitkisel olan tedvaiyi hatırlarsanız yazin lütfen bu arada gulce gulceden de aldik bazı seyler ama yok faydası 😔

blgdmryrk

Superisi814 klinik mama kullanıyoruz hipo alerjik mama kullanıyoruz tavuk asla vermiyorum evden birşey hiç vermedim bu zamana kadar belki yogurdu suyla karistirip vermisimdir o da 3.5 yilda 4 kez bile degildir vetoskin kullaniyoruz deri sağlığı için de hiçbirsey fayda etmiyor 😔

blgdmryrk

Catmom777 hiç sormayın bide muayene ücretleri var tahliller ilaçlar ek vitaminler artık basedemiyorum sirke denedim ama doğal sirke denemedim marketlerde satılan bi sirke almıştım faydası yok yine dogalini araştırayım deneyeyim yine de

gabomb

terapist'e mi gittiniz?

blgdmryrk

Gabomb evet gittik