Kedi Her Yere Tuvaletini Yapıyor

flowre

9 aylık bir erkek kedi sahiplendik. Kedi 2 önce salonun iki ayrı yerine çişini yaptı. Dün gece odaya kakasını yapmış. Tuvalet eğitimi var dediler gergin diye mi böyle :( Sürekli miyavlıyor bir şeyler arıyor gibi kısırlaştırılmamış. Kızgınlık döneminde olabilir mi? Yardımcı olur musunuz

4 CEVAP

Balimlilac

Büyük ihtimalle kızgınlık döneminde. Erkek kediler kızgınlık döneminde bunu yapıyor.

Trifane

Gözünüz aydın. Kediniz artık ergen. Koku bıraktıgı her yere çiş yapacak demektir bu. Ve o kokuyu cıkarmak gercekten cok zor. Kısırlastırmanız hem sizin sinir sağlığınız hem de cocugun saglıgı acısından iyi olur..

Bir hafta kadar bu durumdan müzdariptik ama bizimki kaka yapmamıştı kakayı vet. Sorun isterseniz. Fakt çiş kesin yakın kızanlık. Biz dün kısırlaştırdık şimdiki durumu iyi bakalım

Minminik

kızgınlık harici olarak kedim ilk bana geldiği gün.. veteriner uzun yoldan geldiği için eğer odası olacaksa ilk 5-6 saat odasında tüm ihtiyaçları ile bırakıp az temas kurmamı söylemişti. odasında hemde kumun ve mamasının yerini öğrenecekti, zaten uyuduğu için sorun yaşamadık ilk gün 2 kere kumunun yerini öğrenmesine rağmen koltuk arkasına çiş kaka yaptı 2. günde öyle. 3. gün öğrenmişti.
kızgınlıksa acil kısırlaştırma yapmanız gerekiyor.