Gimcat Malt Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

ozlemyasavul

Merhaba, kedime GimCat'in tüy yumağı önleyici maltından aldım, hangi sıklıkla vermeliyim?

8 CEVAP

dilanbulent

Bu malt macunların arkasında yazan kadar vermeyin asla. Hiçbir kediye o kadar fazla malt verilmez. Herhalde erken bitsin de insanlar yenisini alsınlar diye fazla fazla yazmışlar, bunun haricinde bir şey bulamıyorum. 2-3 günde bir, 1 cm kadar verebilirsiniz. İran kedileri gibi çok tüylü kediler için her gün verenler var ama normalde 2-3 günde 1 cm kadar verilebilir.

stellabennett

ürünün açıklamasında ortalama 4 kilogram kedi için günlük 6cm yazıyor ürün size geldiğinde de yine paketin arkasından bakabilirsiniz

LilaMiaLuna

Çok tüy kusması yoksa haftada 2-3 kere çok tüy kusuyorsa haftada 5-6 kere verilebilir miktarı ise her iki seçenek içinde 2,5 cm kadar yeterli

Balimlilac

Her gün 5-6 cm verilmesi bana da fazla geliyor ve veterinerde öğürmesi kusması yoksa gün aşırı 1cm verilmesini öneriyor öyle yapıyorum.

lilyycatyy

Bende kullanıyorum tüy yumağı için kusmasını engelliyor. Ben haftada 2 kere veriyorum.

dadasf

2 günde bir 3 cm yeterli

Nrynrynry

Ben senede 2 kere antihairball malt veriyorum, yazdan kışa kıştan yaza geçişlerde çünkü bu dönemlerde fazla tüy döküyorlar dolaysıyla temizlenirken daha fazla tüy yutuyorlar. Ben tüpün arkasındaki kullanma talimatına uyarak veriyorum günde 5-6 cm bitene kadar.

KimJeongguk

şu ana kadar kedim hiç tüy yumağından kusmadı. Bizde bu malttan kullanıyoruz 100gr olanından aldık geçen sene hala çeyreği duruyor bitmedi. Ben aklıma geldikçe veriyorum haftada 1 veya 2 haftada 1 falan. Ama siz haftada 3-4 kez verin malta yeni başladıysanız. 2cm kadar verilebilir.