Partisi Fark Etmeksizin, Bu Belediyeciler Ne İşe Yarar?

kedicibirey

Ben biraz şehir dışında oturuyorum. Yollar bozuk diye de sanayinin oralardan eve geleyim dedim. Yolda, kıyılarda birlikte yatan tam 8 tane köpek vardı. Biri de o kadar zayıftı ki... Bende hemen eve gelince yukarı kasaba çıktım ve birkaç kilo tavuk kemiği alıp oraya gittim. Aslında sırf o zayıf köpek için gittim... Ama o hariç diğer yedisi yedi! Elbette onlara da verecektim. Ama o zayıf köpek baya ürkek idi. Ve de iki büyük köpek, ben nereye kemik atsam oradaki köpeğin oraya gidince diğerleri korkuyordu... Ama ikişer parça da olsa 7 köpek yedi. Ki o iki büyük köpek 4-5 parça yedi... Neyse hepsine elbette helal olsun, ki keşke kilolarca daha olaydı kasapta alacaktım valla. Ama işte o zayıf ve ürkek köpek yemedi tek. Ben o kadar köpeğe rağmen korkmadan motordan inip yanına gittim, nereye gitsem kaçtı hep. Yanına atsam taş atıyorum sandı ve kaçtı. Eee diğer baskın ve güçlü köpeklerde zaten attığım yere gidiyorlar. Onları kandırmak için ufak parçaları diğer taraflara attım hep. Diğer köpeklere de büyük kemikleri attım. Dediğim gibi 7 tanesi de yedi ama 8.cisi, o zayıf ve ürkek olan yemedi...

Bu sadece sanayinin bir bölümünde önüme çıkan köpek sürüsü idi. Bizim buralar sanayi şehri ve eminim binlerce vardı böyle kim bilir nerelerde... Peki bu vergilerimiz ile milyonlarca TL gelirleri olan belediyeler ne yapıyor? Ben o 10 TL ile 7 cana yemek verdim, helali hoş olsun. Ve de benim gibilerin sayısı da artsın inşallah. Ama biz binlerce hayvana nasıl yetelim? O belediyeciler milyonlarca geliri ile, tonlarca kuru mama alamazlar mı? Ya da şehirlerdeki lokantalardan, fabrikalardan artan yemekleri toplayıp kuru mama üretemezler mi? Elinde böyle güç, maddi güç olan siyasiler bunu yapamazlar mı? Ve tabi bence her lokanta ve fabrika yemek artıklarını o belediyecilere vermek yerine, sokak ve köşe başlarına dökseler yine o lokantaların döktüğü yemekleri sokak kedileri ve köpekleri, sanayicilerin ve fabrikaların döktüğü yemekleri ise o ilk bahsettiğim binlerce sokak köpeği yiyecek...

1 CEVAP

selinay41

Sadece hayvanları küçücük yerlere tıkıp açlıktan öldürmeyi biliyorlar çoğu ise yaramaz onlardan medet ummayın