Şurup Mevzusu

Sutunannesi

Süte şırınga ile flagly ilacı veriyorum. Ama asla sevmiyor ve çok zor veriyorum. Verdiğimde de hızlıca koşup etrafa tükürüyor ilacı. Yani 1,5ml vermem gerekiyor ama dediğim gibi tükürüyor vs her yer ilaç oluyor. Bu yarıyor mudur ona yani faydası oluyor mudur. Başka şekilde vermem mümkün olmuyor bir daha da yakalayamıyorum :(( ne yapacağımı bilemedim.

20 CEVAP

Sutunannesi

Keşke dediğinizi yapabilsem ama kendi kendim adına konuşacak olursam imkansız bir şey. ENsesinden tutuyor olmama rağmen ilaç ağzına değdiği anda bir şekilde kaçıyor hatta tek seferde bile veremiyorum en az 2 seferde ancak verebiliyorum şırınganın hepsini ama yarısı zaten yerde oluyor. Ben kedimin vet hobis gibi bir şeyi var aylardır vete götüremiyoruz. Ancak çok acil bir durum olduğunda ilkel olmayan yollara başvurmak durumunda kalıyoruz ne acı ki o yüzden kendim vermek durumundayım :((( ama hani bu şekilde bir yararı oluyor mudur onu merak ediyorum

Kjw

Bende kullandım o şuruptan ve resmen işkence gibiydi,1.5 değil,3 ml vermem gerekiyordu hemde...Şırıngayla birkaç tur yapıyorduk,yarısını tükürüyordu,her yeri ilaç oluyordu yapış yapış...Yaş mama ilede verdim ama aynı anda iki şurup verdiğim için,diğerini fark etmeden yiyordu ama bunda hep sorun çıkardı,bende şırıngayla uğraştım...Çok şükür şimdilerde çok iyi,umarım sizinkide iyileşir biran önce.

Sutunannesi

Ben gün itibari ile şurup vermeyi bıraktım arkadaşlar. Süt yemeden içmeden kesildi devamlı uyuyor. Şuruptan önce böyle değildi. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bundan sonra süt Allah’a emanet çünkü ben elimden gelen her şeyi yapmaya çalıştım

zuhall

ben sizin kedinizin genel olarak neyi olduğunu anlamadım. çok fazla peşpeşe başlık açmıştınız karıştı hep.
tam olarak veteriner durumu hakkında size ne bilgi verdi yani bu süreç neden kaynaklanıyor bir sonuca varılmış mıydı?

gunosari

Bizim miniklerde çok zor içiyor şurubu iki kişi yapmayı deneyin.Biriniz kucağınıza alın kafası yana yatık bir şekilde diğeri ilacı şırıngayı hafif dişine değdirerek ağzını açmaya çalışsın tek seferde hızlıca sıkın ağzına.Bazen gürültü yaparak dikkatini dağıtmakta işe yarıyor çok hızlı olmaya çalışın.