Deprem Anında Kedilerimizi Nasıl Korumalıyız

selinay41

Arkadaşlar malum deprem diye bir gerçekle iç içeyiz o an kedimi nasıl tutarım sonrasında neler yapılmalı tartışalım

8 CEVAP

Sezgek

Üzgünüm ama o an onu tutmanızın imkanı yok ben iki depremi de yaşadım zaten ilkinde uyuyorduk ikincisinden deprem olmadan bir kaç saniye önce öyle bir kaçtı ki asla yakalama ihtimalim falan yoktu ama o zaten içgüdüsel kendini güvenli hissettiği bir yere sığınıyor ki zaten öyle şiddetli bir deprem ki yürüme ihtimaliniz bile yok olduğum yere çöktüm ve bitmesi için dua ettim deprem bittikten sonra ilk deprem de gece eşim olduğu için çok daha pratik ve hızlıydık eşim çantayı getirdi ben de bulunduğu yerden yakaladım ve çantaya koyduk ikincisinde ise bulamadım önce sonra buldum ve bir şekilde koydum çantasına zaten çok korktuğu için benimle bir savaş vermedi çantaya girmek için yani üzgünüm ama deprem esnasında Allah a emanetler sonrasında da yemek içmek en basit probleminiz oluyor inanın ben sadece bir adet tasma alacağım mutlaka bu yürüyüş yaptırabileceğimiz türden tasmalardan ister nefret etsin ister sevmesin dışarı çıktıktan sonra takacağım

Balimlilac

Boxun içine kuru mama yaş mama malt battaniye koydum ama o an sallantıdan kaçar ve bir yere saklanırsa onu nasıl alacağımı düşünmekten kendimi alamıyorum.

Pety8

Bir yerde tutabileceğimi düşünmüyorum. En ufak bir panik anında koşturmaya başlıyor benim kedi.

bbenimbenn

ben de aynı şeyleri düşünüyorum🥲 ben ulaşabileceğim bi yerde boxla uyuyorum içinde tasma ve küçük bi battaniye var. zaten kedim hep benle uyur uyurken de kapıyı kapatıyorum diğer odalara kaçmayıp yakalayabilmek için. aslında box içine yaş mama vs koymakta da fayda var

Trifane

Ben ayrı bir oda yaptım kedilerime. Bende 4 çocuk var o sebple erişimim kolay olsun diye yatak mama su kapları ve taşıma çantaları o odada. Akşamları odaya geçip yatıyorlar. Dün yasanan depremde hemen odaya girip taşıma cantalarina koyup çıktım. Bikac yaş mama attım çantaya . Yaş mama da yine odada stoklu.

selinay41

Ben taşıma kutusuna battaniye kuru mama ve pet şişeyle su koydum bir de kimliğini koydum zaten isimli tasması boynunda arkasında numaram da yazıyor

Anzilha

Ben girdiği yerden ödül mamasiyla çıkardım korkmuştu ama engel olamadı mamaya Allah korusun öyle birşey tekrar olsa sevdiği seyle çıkarın girdiği yere

Fistik23

2 kere deprem yaşadık tecrübelerime göre tutmak imkansız hemen kaçar ve yüremekte imkansız depremde kedimin kendini en güvenli hisstiği yeri buldum iki depremde kaçtıgı yer en arka oda demir kullanılmayan bazanın altı yanına bir demir küçük sehba koydum ve kutusunu dar bir alandı zaten yaşam üçgeninin olduğu yer daha güvenli alternetih sundum ve o odaya bırakıp oyun oynattım iyice yordum kutusuna ödül maması koydum gözlemledim uyumak için taşıma kutusuna girdi 20 gün sonra olan depremdede direk en arka odaya kaçıp kutusuna girdi bitince taşıma kutusunun ağızını kapatıp koydum siz belki böyle bir gözlem yapamazsınız ama tecrübem böyle en arka odaya kaçar genelde ve en köşe saklanabilecek yere girerler