Kedim Yaş Mama Bağımlısı

selinay41

Arkadaşlar kedim bağımlı oldu felix whiskas frieskes alıyorum 2 günde 1 paket yiyor yemediği gün ağlıyor bizi dövüyor saldırıyor bağımlı oldu resmen günde 5-6 sefer çay kaşığıyla veriyorum bebekliğinden beri böyle alıştı şuan 3.5 yaşında Nd mama yiyor kısır

7 CEVAP

Baliminannesii

Verdiğiniz yaş mamalar çok kalitesiz ev kedisi için. Daha kaliteli bir mamayı haftada 3 kez yarıya bölerek verebilirsiniz bence. Hatta ben sulandırarak veriyorum bu sayede su ihtiyacını da bol bol almış oluyor

Emirrckr

Kuru maması o kadar kaliteliyken verdiğiniz yaş mama da tam tersi oldukça kalitesiz.
Felix,Whiskas gibi mamalar şeker,tatlandırıcı ve tahıl yuvası maalesef.Düzgün bir et içeriği dahi yok.
Yaş mama evet ara sıra verebilirsiniz ama N&D gibi yaş mamalara geçin mesela.
Veya Schesir'in de içeriği gayet güzel.
Zaten birkaç defa alın kokusundan,görünümünden ne kadar kaliteli olduğunu anlarsınız.
En azından kediniz bağımlısı olacaksa da bunların bağımlısı olsun :)

Fistikpasa

Kedisine n&d veren biri nasıl olur da ona felix,whiskas ve friskies gibi kalitesiz leş mamaları layik görüyor. İsterse sabaha kadar ağlasın vermeyin kediyi siz o hale sokmuşsunuz o mamalarla. Schesir, exclusion, nd, acana, bozita alın alamıyorsanız tavuk göğsü haşlayın suyuyla birlikte onu verin ama o leş mamaları vermeyin. Zamanla alışır.

LilaMiaLuna

Bu yaş mamalar gerçekten çok kötü. Bu yaş Mamaları vermeyin evde yapabilirseniz en sağlıklı yaş mama olur zamanım o kadar çok yok derseniz de n&d, nutri Feline, animonda gibi çok güzel yaş mamalar var bunlardan verin

selinay41

Güncelleme ekonomik olarak kötüyüm kuru mamayi purina öne yiyor purina konserve yiyor 85 gr günde 1 kutu..

Sabisim

Benim kedim fazla su içmeyi sevmiyor diye yaş mamanın içine bolca su koyuyordum. Suyunu içmekten midesi doluyordu zaten mamaları yemeden bırakıp gidiyordu. Zamanla yaş mama istemez oldu. Sizde böyle bir yöntem bulabilirsiniz.

selinay41

Güncel