Kedim Kusuyor, Tuvaletini Yapmıyor

ecembnl

Merhaba, kedim 2 haftadır aralıklı olarak(3 günde 1) kusuyordu. Veterinere götürdüm tüm kan tahlilleri yapıldı, pankreasta bir hassasiyet var onunla ilgili olabilir diyerek 3 tane ilaç verdi veteriner, 1 hafta sonra kontrole gelmem gerektiğini söyledi. Bir de özel bir Gastro (Virbac) mama verdi. Aynı gün kusmaları iyice arttı ama tuvaletini yapmıştı. Dün hiç tuvalete çıkmadı ve az az versem de yediklerini kusuyor. Yabancı cisim yemeye elverişli bir kedi, ondan şüpheleniyorum. Tecrübe eden var mı, ne yapmalıyım?

1 CEVAP

Anonymus985465

Şüphenizde haklı olabilirsiniz. Hem kusma hem de kaka yapamama bağırsakta yabancı cisim şüphesine götürüyor.
İki kedimde yaşadım.
Biri kuş kafası yutmuştu. Ancak kusmuyordu.
Diğeri sürekli yediğinden mude ve bağırsak dolmuştu. Aynı zamanda kusuyordu.
Röntgende metal gibi parlak
şeyler ve kemik göründüğünü o tarihlerde öğrenmiştim