Hangi Kedi Maması

Ysfrnylmz37

Anket

PROCHOİCE
(0 oy)
PROPLAN
(1 oy)
ROYALCANİN
(6 oy)
REFLEX
(2 oy)
DİĞER
(6 oy)
Toplam (15 oy)

Yeni alacağım yavru kedime hangi marka yavru kedi maması alırsam daha sağlıklı ve iyi olur

4 CEVAP

Edaes

Ben kedim 1 yaşına gelene kadar Pro plan kullandım sonra kedi mamaları hakkında bilgi sahibi olmak istedim ve araştırdım bizim petshoplardan aldığımız mamalar (pro plan, royal canin vs) yurtdışında market mamasıymış yani biz nasıl whiskas vermiyorsak küçük dostlarımıza onlarda bu mamaları vermiyorlar çünkü içerik açısından mamalar o kadar da iyi değil. Kızımın 1 yaşına girmesine 1 ay kaldı ben şimdi ona N&D narlı ve tavuklu kısırlaştırılmış kedi maması aldım içerik açısından cidden çok iyi aynı marka mamanın Yavru için olanını deneyebilirsin pro plana göre biraz daha pahalı ama en azından için rahat olur :)

eltarcin

Yazdıklarınızın arasından en iyisi Pro Choice. Ama size biraz daha pahalı başka mamalar önereceğim. RC, Pro Plan alabiliyorsanız; Bunları da alabilirsiniz. Bunlar:
-Instinct
-Orijen
-Acana
-Wildfield
-Naturea
-Now Fresh
-Applaws
-Go!
-N&D (Balkabağı ve Kinoa serileri hariç önermem. Alacaksanız Balkabağı ve Kinoa serilerini alın)

Olabilir. Hangisi uygun gelebiliyorsa alın. Ama ilk üç, en iyileridir. Mama işlerinde yeni olduğunuz belli. (Araştırma olarak) Tavsiyelerime uyabilirsiniz. Bu mamaların testerlerini isteyebilirsiniz. Hangisi severse onu alın. Asla ama asla, RC (Mars), Hill's, Pro Plan (Purina) ürünlerini kullanmayın.
Bu arada, önceden hangi mamayı kullanıyordunuz?

Ysfrnylmz37

eltarcin ilk defa kedi sahipleniyorum etrafımda da kedi besleyen yok veteriner royal canin öneriyor bizde ondan almayı düşünüyoruz

eltarcin

Sizi mesaj olarak bilgilendireyim.