Kedim Sürekli Kusuyor

Merhaba. Kedime gastrit teşhisi konuldu, her gün, bazen günde 2-3 kez olacak şekilde kusuyordu. Onun dışında keyfi gayet yerinde. Önceki veteriner antepsin ve pulcet önermişti. Yeni veteriner iste 4 gün boyunca gözlemledi. Antepsin verdi sabah akşam, yarım saat sonra da mama. Probiyotik damla verdi ve gönderdi. Kedim Pazar günü geldi ve geldiğinden beri yine her gün Antepsine ve probiyotiğe rağmen evin her yerine kusuyor. Aynı durumu yaşayan ve bu duruma çare bulabilen var mı?

5 CEVAP

Balimlilac

Mama yedikten sonra mı kusuyor ? Kusmuğu nasıl taneli mi yoksa sıvı mı?

Örneğin bugün sabah mamadan 1 saat sonra kustu. Kusmasının ardından yemek vermememize rağmen 2 saat sonra tekrarladı. Antepsin işe yaramıyor. Ne yapacağımızı bilmiyorum artık. Endoskopi röntgen her şey yapıldı. Gastrit ama kusmayı durduramıyor bu Antepsin. Önerebileceğiniz başka bir şey var mı?

Kusmuğu pek sindirilememiş mama gibi ve taneli

Anonymus985465

Bağırsakların röntgeni çekildi mi?
Bağırsak tıkanıklığı olabilir. Ancak bağırsakta sadece parlak şeyler ve kemik görünebiliyormuş.
Bağırsaklar temizsenyediği mamadaki katkı maddelerine allerjii olabilir.
Bir süre sadece haşlanmış tavuk, hindi yedirin ve gözlemleyin

bağırsakları gayet normal. Her şeye bakıldı. Havuç tavuk ve pirinç kaynatıp lapa yapıp besledim mama ile alakalıysa diye ama işe yaramadı. zaten gastro mama kullanıyor uzun bir süredir. çaresiz kaldım