Kedim Evde Degilken Tuvaletini Nasil Yapabilir

Rubyy1

Depremde etkilendigimiz icin kendi evimde degilim ve kedimin tuvaletini yapabilecegi bir alan yok.
Onerisi olan var midir??
Marketten kum vs alabilirim.

2 CEVAP

Ozgvl

Öncelikle çok geçmiş olsun 🙏🏽 Eğer elinizde leğen gibi bir şey varsa marketten kedi kumu alıp koyabilirsiniz. Kediler titiz oldukları için eğer bir de alışıksa kedi kumuna otomatik olarak yapar diye düşünüyorum. Ben 2 kedimin yavrularına fazla sayıda oldukları için büyük bir leğene direkt toprak koymuştum ona da tuvaletlerini yapmışlardı.

Melodi-Sora

Öncelikle geçmiş olsun.

Eğer box içinde durmak zorunda değilse ve plastik box kullanıyorsanız leğen türü bir şeye de ulaşamıyorsanız box a büyük bir poşet geçirerek kumu ona da doldurabilirsiniz. Kumun yerini öğrenmesi gerekebilir bunun için yemeklerden sonra yada gün içinde birkaç kez kumuna koyup eşelemesini sağlayabilirsiniz. Stres altında olduğu için bu süreçte tuvaletini tutma eğilimi gösterebilir onu kumuna arada siz götürseniz iyi olur. Eşeleme hareketleri kedilerde stres kontrolü için de kullanılabilen bir şey.