En İyi Market Maması?

d2rinsu

Merhaba, bahçemde baktığım kediler için uzun süredir Purina Friskies kullanıyorum. Genel olarak market mamalarının yaşattığı sorunlar aşikar. Purina’nın adından olsa gerek verdiği bir güven vardı. Fakat Friskies de böyleymiş, hatta beterin beteri bile olabilir. Üst segmentte olmayan mamalar arasında bildiğiniz, nispeten iyi içerikli olan kedi maması hangisidir? Teşekkürler.

23 CEVAP

d2rinsu

Cevap yazan arkadaşlar, şu anda kısıtlı vaktim olduğu için araştırmalarım sizinle paylaşamıyorum, kusura bakmayın. Fakat ben araştırırken internetteki yorumları da okudum ve ekşi sözlük'tek de birçok açıklayıcı girdi var. Sizlerin problem yaşamamasına sevindim fakat kedilerde ciddi problemler yaşatmış olması (başta sindirim sistemini etkilemek üzere, ki maalesef onlarca görüş okudum bu konuda) içeriğinin feci olmasına bir işaret gibi geliyor. Şu an ben açıklayamasam da içeriğindeki 'hiç temiz olmayan' kısımları açıklayan ve bazı kedilerde şimdilik sorun çıkarmasa da kalıcı problemler yaşatıyor olduğu kimilerince kaleme alınmış. Veterinerlerden de fikir alabilirsini bu konuda. Keşke kedilerimizi en sağlıklı şekilde besleyebilsek ve bu bize yüzlerce liraya mâl olmasa. Baktığım onlarca kedi var, ne yapacağımı ben de bilemez haldeyim...

aliberken

Yaklaşık 1-1.5 yıldır ********* mito yeşil paket kullanıyorum sokaktaki kediler için ve şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.Mamalar hem taze oluyor hemde kediler severek yiyorlar.Trendline,honey,blue bag,enjoy gibi markalara da bakabilirsiniz.

petsoplardan açık refleks alın veya internettede uygun fiyata 10 15 kg lik alabilirsiniz ( bende sokaktakiler için ********* mito kullanıyorum)

eltarcin

@Hoppala,
Sizin yazdıklarınızı içermeyen sokak kedileri için mama bulmak baya zor.
@d2rinsu,
Mito'nun içeriği tabii ki iyi değil. Ama bazı kedi sahipleri; Sanki kedi öylece bir eşyaymış gibi en ucuz mamayla besliyor. E tabii sonuçta kaçınılmaz oluyor. Dediğim gibi sokak kedileri için tabii ki Instinct, Orijen, Acana almak isterim ama maalesef :/ Sokak kedileri için en iyi (Fİyat - Performans) Bonacibo. Daha sonra da Pro Choice gelir. Pro Choice biraz daha pahalıdır. Ama iyi bir mamadır. (Mito bitince ondan sipariş etmeyi düşünüyorum.) Ben yine de 3. sıraya Mito'yu sokarım. Ama yeşilini. Kırmızısı çok kötü.

Bonacibo,mito,pro choice,golosi

d2rinsu

Yanıtlarınız için teşekkürler. *********’nın Mito’su özellikle kötüymüş. Alacaksanız Bonacibo alın dedi veterinerler. Ayrıca sevgili @Hoppala, bilgilendirici yorumunuz için teşekkürler. Ben de bundan bahsediyordum ve *********’nın içeriğinde tavuk unu vb. ibareleri çok fazlaymış dediler.

d2rinsu

Arkadaşlar Pro Choice’u hiç denemedim, içeriği iyidir diyorsanız bakıyorum hemen. Sağ olun.

aleyn

sokak kedilerine verilecek mamalarla ilgili başka sorulara bakarken blue bag isimli bi mama önerildiğini gördüm. bu markayı bilen kullanan var mı acaba?