Şu An Da Mevsim Geçişinde Miyiz

Casperbeyy

Merhaba arkadaşlar,brit care mamaya geçtik bir ay olacak neredeyse ama son zamanlarda tüy dökümünün arttığını farkettim.Şu an mevsim geçiş dönemi mi yoksa mamadan kaynaklı olabilir mi

3 CEVAP

Lucycan

Benimde 2 tane kedim var Scottish çok tüy döküyordu british dökmüyordu.Daha sonra Scottish kedimin durdu tüy dökümü mevsimselmiş demek.Kullandığım mamalar hills kitten bitmeye yakın mamaları brit care sarı paket olanını aldım.karıştırıp veriyordum sonra Scottish kedim hamile kaldı ve ilk defa royal canin anne yavru olanını aldım Scottishe sadece onu verirken britishe hills ve brit karışık veriyordum ve aşırı tüy dökmeye başladı sizde yazınca şimdi daha çok emin oldum:(

Casperbeyy

Güncel

KimJeongguk

2 ay daha bekleyin eğer tüy dökülmesi hala fazla olursa mamadan kaynaklıdır. Bazen yeni mamaya geçince döküm olabiliyor 2-3 ay sonra geçebiliyor çünkü vücut yeni mamaya alıştırıyor kendini. Eğer kesilmezse ve aşırı dökmeye devam ederse mamayı değiştirin bence.