Kedim Tuvaleti Dışında Yerlere Çiş Yapmaya Başladı

KravatliKedi

Kedim hiç olmadık yerlere çişini yapıyor neden olabilir ne önlem alinabilir

7 CEVAP

Tgckrks

Kızgınlık dönemi sebebi ile olabilir . Ama eğer tuvaletinde uzun kalıyorsa idrarını yapmakta zorlanyorsa ve değişik yerlere idrarını yapıyorsa mutlaka veteriner e getirin erkek kedilerde idrar yolu sorunları buna sebep olabilir ve hayati olabiliyor

Fistikpasa

Kaç yaşında kediniz ve kısır mı. Erkekse ve kısır değilse kızgınlığa girmiştir

Cemalchief

Bence bu aliskanlik kazanmadan yapın derim kisirlastirmayi devam edebilir diyorlar

Ozgvl

Erkek kediler kızgınlık dönemlerinde koku bırakmak için çişlerini bırakırlar ve genelde olduğundan daha pis bir koku yayarlar. Kısa bir süre değil diye biliyorum bu süreç için. Yine de bir veterinere danışın ve en kısa zamanda kısırlaştırın bence. Ama aklınızda bulunsun ameliyattan sonra da çişini bırakmaya devam edebilir. Hemen o dönemi atlatmıyorlar maalesef. Yine de en iyisi kısırlaştırmak yaşı da gelmiş zaten.

Anzilha

En kısa zamanda kısırlaştırma yapılmalı benimkiler de yapıyorlardı bazen diyordum bitti iki gun sonra tekrar devam ettiler ondan dolayı kısırlaştırma yaptım ondan sonra üç gün devam etti sonra yok sunada herşey yolunda

KravatliKedi

Kedim 1 yaşında erkek kısır değil 1 yaşından önce kısırlaştırma yi istememiştik peki bu durum sürer mi böyle geçici mi

KravatliKedi

Bende yakın zamanda düşünüyorum teşekkürler