Çam Peleti Kedi Tuvaleti Kumu Klozete Dökülür Mu

Sulemiss

Kediler için çam peleti kumu klozete atılabilir mı sivi değdikten sonra toz haline geliyor bir kaç yerde satıcılar klozete dökülebilir demiş ama emin olamadım bilgisi olan yazabilir mi

4 CEVAP

Melodi-Sora

Topaklanan peletler dökülmüyor tozlaşanları güvenle dökebilirsiniz. Eğer evde bitki bakıyor yads bahçeli bir evde yaşıyorsanız gübre olarak toprağa da karıştırılabiliyor.

Catmom777

Kedi kopek pisligi kesinlikle ama kesinlikle bitki yetistirdiginiz topraga karistirilamaz. Asiri tehlikeli arkadas kaynagi uydurmus

stellabennett

markadan markaya değişiyor olabilir belki ama genelde dökülüyorsa zaten paketinde yazıyor

Melodi-Sora

Kaynağı uydurduğumu iddia eden arkadaşın aşağıya bıraktığım linklerde yer alan makaleleri okumasını rica ederim. Kaynakça bırakmaya ihtiyaç uymamıştım ama sanırım varmış. Organik tarımda kesinlikle kullanılmış çam peleti tıpkı kümes ve ahır hayvanlarının dışkıları gibi yer alıyor.

Korkunuz toksoplazma ise iç parazit aşısı olmayan kedinizi evde beslerken de tüylerinden kapabilirsiniz. Sonuçta yalanarak temizleniyorlar. Bu nedenle iç parazit uygulaması oldukça önemlidir. Ama organik tarım denilen olay çok geniş kapsamlı alanlar olduğu için bilinmeyen ve aşısız hasta hayvanların dışkısı da genelde dahil oluyor.

https://scholar.google.com/scholar?hl=tr&as_sdt=0%2C5&q=compost+cat+litter&btnG=#d=gs_qabs&t=1677173668306&u=%23p%3Dga4-lLnRNwMJ

https://scholar.google.com/scholar?hl=tr&as_sdt=0%2C5&q=compost+cat+litter&btnG=#d=gs_qabs&t=1677173834988&u=%23p%3DM-pdu_lFTcYJ

https://scholar.google.com/scholar?hl=tr&as_sdt=0%2C5&q=cat+litter+pine+pellet+fertilizer+compost+&btnG=#d=gs_qabs&t=1677174497416&u=%23p%3DEw_gtrkpv00J