Midede Tüy Yumağı Ameliyatı Var Mı

Betuoztrk

Arkadaşlar kedm dün çok kustu ve halsizdi bugün veterinre götürdük ilaçlı röntgen çekildi ve mideden bağırsağa geçişte bi yavaşlık görüldü Yarın bidaha röntgeni var ama az önce tuvaletine bakarken tüyler gördük kakasında Acaba midesinde tüy yumağı mı oluştu diye düşünüyorum Eğer öyleyse Bunun ameliyat dışında bi tedavisi var mı biliyor musunuz :(

14 CEVAP

TATA4242

Tüyler dışkı ile atılır,sindirimi su an için düzenli değildir o yüzden atmakda zorlanıyor olabilir.Bol su içmeli ki sindirim hizlansin ve kolaylassin ve mutlaka mamasida tahilsiz olsun ki sindirimi zorlastirmasin.

TATA4242

Bağırsaklarda tıkama gibi durumlarda ameliyata alırlar su an için ameliyat edeceklerini pek düşünmüyorum.Hmm birde probiyotik takviyesi epey işe yarar onu soylemeyi unutmuşum.

TATA4242

Eğer icirebiliyorsaniz doğal elma sirkesi de çok iyi iş görüyor bır su bardağına bir çay kaşığının yarısı kadar verebilirsiniz fazla vermeyin,dokunmasın ve kokusunu almasın çünkü nefret ederler.

Betuoztrk

Teşekkür ederim cevaplarınız için zeytinyağı verin demişti veteriner verdik bekliyoruz ama elma sirkesini deneyeceğim genelde musluktan su içmeyi tercih ediyor ama su kabına dökeceğim en azından diğer kedilerim için de iyi olur

Betuoztrk

Geldiğimizden beri bir şey yemedi gerçi normaşde de felicia mama kullanıyorum yaş mama aldım su dün içmiyordu su kaybı olmasın diye onu da yemedi eve geldiğinden beri su içiyor İçime su serptiğiniz için gerçekten teşekkür ederim umarım veteriner de ameliyat dışında bi tedavi uygulayacağımızı söyler

LilaMiaLuna

Malt verin işe yaramazsa ameliyat inanın en doğrusu

Betuoztrk

Ameliyat süreci o kadar zor ki keşke başka tedavisi olsa malt vermiyorduk normalde sevmiyolsr ama bundan sonra her gün maltı dayıcam ağızlarına

Sivs

Mamasını degiştirmeyi deneyiniz

TATA4242

Ben teşekkür ederim,ameliyatlık bir durum pek görmüyorum kısa sürede iyileşir merak etmeyin.Zaten hekim iyiyse onu ameliyata sokmamak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.Evet böyle hekimlerimiz hala var.

Betuoztrk

Umarım biz öyle hekime denk gelmişizdir Müshil tarzı bi ilaç verdi ama bakalım akşama röntgeni var :(

Betuoztrk

Maması felicia kısırlaştırılmış somonlu mama kullanıyorum bu arada mamasıyla alakası ne olabilir ki

LilaMiaLuna

Özel mamalara geçebilirsiniz tüy yumağı için özel mamalar

Betuoztrk

Tamamdır bi onu da sorarım araştırayım teşekkür ederim

Betuoztrk

Tamamdır bi onu da sorarım araştırayım teşekkür ederim