Kedi İdrarinda Kan??

Sevval9898

kedim erkek kisir bir kedi bugun fazla tuvalete gitti tuvaleti temizledigimizdede kanli idrarini gorduk bununn nedeni nedir nasil tedavi edilir ne yapmamiz lazim evimiz sehir merkezine uzak arabamiz yok lutfen bilgi verebilirmisiniz

11 CEVAP

simbakedi

evde kendinizce yapabileceginiz bir tedavi yok, veteriner görmesi şart

Ayben12

Bu tür durumlar için beklemek bile hata. Genelde herkesin aklına ilk gelen idrar yolu enfeksiyonu veya böbreklerde ya da idrar kanalında vs bulunan taş. Bunun için hekim muayenesi ve müdahalesi gerekir. Mümkün olduğunca bekletmeden kliniğe gitmeniz en sağlıklısı

gece18

Ölümcüldür evet. Beklememelisiniz. Bekledikçe idrar torbası patlayabilir. İşinde ehli uzman bir veterinere götürün direkt.

Fistikpasa

Kedinin idrarında kan olması en son evredir, bu zamana kadar nasıl fark etmediniz ilk başta idrarını yapmak ister yapamaz ve bağırır yapmaya çalışırken. Lütfen acilen bir yolunu bulup veterinere götürün ben kedimi kaybettim bu hastalıktan sizinki iyileşsin.

Selapus

Bizim de erkek kedimizde idrar yolları enfeksiyonu oluştu...Enerjisi ve mama yiyiyor olması sizi aldatmasın...Bizimki de aynı durumdaydı, veterinere götürdüğümüzde durumunun ne kadar ciddi olduğunu anladık...Biraz daha geç kalsak ölecekmiş yavrucak, ölümden döndü resmen...Ihmale gelmiyor, siz evde birşey yapamazsınız ne yazık ki, veteriner şart.

Trifane

Kanlı idrarın en buyuk habercisi idrar yolu taşları. Antibiyotik, üriner mama, bol su tüketimi ve genelde kotervin ve healthy kidney (C vitamini bobrek koruyucu) tedavisi veriliyor. Tabi idrar tahlilinde taşalrın çeşidine vs bakılıyor. Ben bu durumu erkek kedilerimde 4 defa yaşadım. Veteriner hekiminize goturmeniz gerekiyor. Ben çok erken farketmiş olduğunuzu düşünüyorum. Fakat ilerlemeden hemen gidin. Erken tedavi çocuğu bobrek hastalıkalrından koruyacaktır. Geçmiş olsun.

Sevval9898

olumcul mudur peki cok kotu oldukda gorunce

Sevval9898

daha hic bagirmadi ama yani halada enerjisi var

Trifane

Erken farketmissiniz. İlk belirtileri bu şekilde. Sonrası çok hızlı akut renal böbrek yetmezliğine gider akut renal yaklaşık 12 satte malesef öldürücüdür. Çocuğun biri öyle kaybettim. İlerlemiş ise sonda takılır. Sonda antibiyotik ilaçlar struktive mama desteği verilir. Sonda sonrası çoğu kez iyilesir

Tgckrks

Kesinlikle hemen veterinere getirin enfeksiyon, böbrek sorunu veya taş olabilir kesinlikle ihmal etmeyin. Yaşamış biri olarak söylüyorum geç kalmayn

Tgckrks

Mesane taşları yüzünden kedimi kaybettim ihmal etmeyin