Kedimin Ayaklarinin Arkasinda Resimdeki Yaralar

Ozlemcakil

Selamlar , alerji egzame süreci bir suru igneden sonra 1.5 aydir cok mutluyduk hipoalerjik mamamizbiyivgeldi kasinmiyir tuy dokmuyor fakat bir kaç gunde bu fotograflardaki durum oluştu çok moralim bozuldu haftaya iç diş parazit icin zaten gidecegiz bu fotograflari inceleyip benzer durum yasayan varsa paylasirsa cok sevinirim ,
Ayrica yuksek proteinli mama da alerji yapiyor şu anki mamada %29 protein var ek hicbir vitamin ev yemegi vermiyorum kasinmiyor zaten cok hareketli , 2 ay once kisirlasti ve 14 aylik:)

16 CEVAP

aslihan_e

Hiç ishal geçirdi mi? İshal geçirince böyle oluyor genelde. Merhem sürünce iyileşiyor, aslında çok korkulacak bir durum değil eğer ki sadece arka dirseklerde oluşan bir durumsa.

Mia_____

Bizim de aynı şekilde yara sıkıntımız var az önce ben de başlık açtım bizim de kulak ve boyun çevresinde oluşuyor alerji iğneleri vurulmasına rağmen geçmiyor. :((( Çok kötü bir durum ya bu cilt problemleri ne sıkıntıymiş mamaniz ne bu arada geçmiş olsun

Ozlemcakil

Mantar mi aglicam valla , ishal gecirmedi , mama brit hipoallerjenik

huqi

Umarım değildir ama benzettim ben. Alerji gibi değil kaşınmıyorsa değildir zaten.

huqi

Geçmiş olsun, mantar gibi görünüyor

Leon23

Merhabalar benzer bi durum bizde yaşıyoruz mantar değil dendi ayağında vardı 1 ay sonrasında ön patisinde tekrarladı sizde son durum nedir? Teşhis konuldu mu

HALA AYNI ŞEYİ
BİZDE YAŞIYORUZ BOYNUNDA ÇIKIYOR BALDIRINDA DİRSEĞİNDE İLK VET GİTTİĞİMDE MANTAR DEDİ EVDE İKİ KEDİM VAR MANTAR İNSANADA BULAŞIR ANLAYACAĞINIZ VETLERİN GEREKSİZ para tuzakları babada yardımcı olun sürekli başlık oluşturuyorum bende Paris’inin altında var boynunda var biyer kapanıyor diğer yer açılıyor

Leon23

Bizim veterinerimiz şuan şehir dışında güvendiğimiz bir veteriner ona fotoğrafları attığımızda mama alerjisi veya bagisiklik düşünce de bu tarz yaralar çıkıyor olabilir demişti bizde bağışıklığı yükseltmeye çalışıyoruz şuan

Leon23

Evet bence yuksek ihtimal bagisikliktan dolayı olabilir bizim veteriner ilk olarak Aşı veya operasyon geçirdi mi diye sormuştu Aşı veya operasyonlar da bağışıklığı düşürüyor çünkü umarim en kısa zamanda geçer

Aysenurbisgn

Bu tarz deri hastalıklarıyla baş ediyorsanız instagramdan gulce_gulce adlı hesabı incelemenizi öneririm oradan deva bulmuş çok fazla kişi var. Fotoğrafları whatsapptan atıp sorununuzun ne olduğunu yazarsanız kısa sürede size dönüş yaparlar

Ozlemcakil

Herkese cok tesekkurler , bugun de gozunun etrafi kizardi tabi etleri de , doktor sigara iciyormusunuz diye sordu ve aklima su geldi kizim kabiz olumca alerjisi artiyor:)) ayaklarindaki yaralarin sebebi mantar yada egzama degilmis bir oh cektim ama ,
Benim kizim rasitik bir bebekti bebekliginde yuruyemiyor tavsan gibi zipliyordu arka ayaklari hala zayif oturunca patilerinin onu biraz havada kaliyor , evde kosup oynarken patileriyle fren yaptigi yerleri yara olmustu ki , doktorumuz da ayni yorumu yapti ,
(Bu arada ben telefonla da sormustum , batikonla temizle yalamasin demisti , 3gun once batikonla temizlemistim ama yalamis gece, sabah tertemizdi ayni gun kusmustu batikon yaladigi icinmis , tahminimiz gozundeki ve derisindeki durum batikondan ve kabiz olup da cikaramadigi diskidan)
Arka ayaklar icin cristalin verdi biraz madecasol sonra cristalin :)) igne yapmadi zaten gecen aylarda 4 tane ( alerji uyuz mantar steroit) igneleri oldugu icin bunyeyi yormadi.
Sonuc malt aldim , cristalin aldim hipomamaya devam edicez , ben zaten 2.aydir hipo brit somonlu veriyorum butun alerjisi bitmisti bu arada herkes ishal yapiyor dedigi icin surekli kabiz olan kizima bir umut almistim bu haftaya kadar diskisi normaldi, kabiz olmasiyla alerjisi baslayinca mamayi degistirmedik ekstra malta gectik

oykuyildiz

eozinofilik gronülom olabilir

Ozlemcakil

Cuma gunu gidebilicez, mutlaka yazaeim gecmis olsun

Ozlemcakil

Ya cok tesekkurler vetim cuma yok diye yarina kaldi bizim is biz hipo mamaya gectik guya ama bilemedim belki dediginizbgibi bagisiklik dusmustur cunku kisirlasali 2 ay oldu daha yeni tuyleri bile uzamadi hala halbuki diger kedimizde 2 ayda trasli yer tamamen tuyle kaplanmisti

RoyceRoll

Mantar olma ihtimali yüksek. Veterinere götürüp testlerini yaptırın lütfen