Aşırı Yalanma Ve Kaşıntı

Mia_____

Arkadaşlar bu başlığı 4. Kez bile açıyor olabilirim ciddi anlamda delirmeme çok az kaldı. Kedimin kaşıntısı tam 2 aydır geçmiyor 2 ayda 7 8 kez veterinere götürmüşümdür crystalin sprey verdi onu sıkıyorum strese girip mama yemiyor. Elizabeth yakalık takıldı bir hafta durdu zar zor durdurdum yine strese girdi çıkardığımız an yine kanattı . Brit care e geçmiştim Royal caninden protein oranı fazla gelmiş olabilir bir de ördekli hindiliydi veteriner spectrum somonlu mamaya geçiş yaptı . Somonluya geçince azalmişti ama asssla kulağındaki tüyler yerine gelmiyor sadece azaldı asla bitmedi bu 3. Mama değişikliği diğerine alerjisi varsa buna da mı var ve somonlu mama genelde alerji yapmaz diye biliyorum. Sürekli Crystalinle siliyorum . Stres yapicak bi durumu yok koştururken bir anda durup kaşınmaya başlıyor. 2 aydır düzelir gibi olup daha da kötüsü oluyor bugün sabah 7 de kaşıntı sesiyle bir uyandım kulağından kan akıyordu ve maması aynı 1 aydır somonlu kullanıyoruz. Yara vardı kabuklu küçük onu yolarak kanatmiş Üzüntüden başıma ağrılar giriyor uyuyamıyorum maddi manevi çok yıprattı bizi bu durum zaten oğrenciyim veterinere 10 kez falan gittim belkide . hiçbir işe yaramıyor kaşıntı iğnesi vuruldu iç dış parazitleri tam napicam ben ya lütfen bilgisi olan yazsın eski mamasına geciyim diyorum o da Royal canin tavukluydu şimdi tavuklu olunca tekrar hani deri sorunu daha da kötü yapar diye korkuyorum 3. Mama değişikliği ve 3. İyi gelmeyen mama napicam ben lütfen yardım edin sorunun çözümünü doktor bile bulamadı mantar vs de değil denildi

32 CEVAP

huqi

Benim kedimin kaşıntıları kesildi, hill's ve vet life mama iyi geliyor. Mamalardan sıkıldığı için bu ikisini dönüşümlü olarak kullanıcam. Siz de maalesef ömür boyu klinik maması kullanmak zorundasınız ya da brit care den önce kullandığınız mama alerji yapmıyorsa ona dönebilirsiniz. Maalesef içinde taze et olan mamalar verince kaşınacak tekrardan.

GeceFanzini

Alerji tek yönlü olmayabiliyor. mesela benim kedimde tavuk alerjisi var ama Orijen, Acana ve Nd'nin balıklı mamasına dahi reaksiyon gösteriyor. Fazla hayvansal protein de etkiliyor çünkü.. Virbac, Hill's veteriner mamaları proteini hidrolize ettikleri için çok iyi geliyor. Ben türkiyedeyken, virbac benim yaşadığım şehirde de yoktu. virbac sayfasında veterineleri bulup Telefonla isteyip kargoyla istemiştim. hala da o kedime virbac normal mamalarını kullanıyorum, çok sağlıklı. veya Hill's veteriner maması da olabilir, onun da faydasını gördüm. Hill's Vet Essentials serisi gibi..

AYNI DURUMU HALA BENDE YAŞIYORUM VE 8 aydır GEÇEN ARAŞTIRMALARA BİRİT CARE DEN BÖCEKLİ BAKIKLI BİR mama aldım araştırmalar yaptım Tekrar oluşmaya başladı yani tam geçti
Geçecek diyorum tekrar başka yeri kaşıyarak yara açıyor bıktım bende aşırı derecede sıkıldım diğer kedimde öyle bir durum yok mantar dediler uyuz dediler neler neler dediler ama diğer kedime birşey bulaşmadı

dreamyy

Aynı durumdayız, evde yorganlar için kullanılan deterjanların dokunuyor olabileceğini söyledi veterinerimiz.

bbenimbenn

virbac mama öğrenciyken almak gerçekten mümkün değil. ben de aynı sorunu yaşadım kedimin sol kulağı boyuna kadar açıldı kulak uyuzu kaynaklıydı hals tedavisi devam ediyor. bencr kulağından akıntı aldırıp mikroskopla baktırın çünkü eğer böyle bir sorun varsa ne kadar mama değiştirirseniz değiştirin tekrarlayacaktır. bunlar maliyetli şeyler ama kliniğinizle anlaşıp taksitlendirebilirsiz veya hayvan hastanesine gidip daha uygun fiyata yaptırabilirsiniz. ben proplan mama kullanıyordum şu an advance mamaya geçtim tüylerinde de gözle görülür değişim yaşadım. illa ki virbac almanıza gerek yok tabi ki iyi bir mama ama öğrenci bütçesiyle altından kalkmak zor.

huqi

Veteriner'e gidip antihistaminik iğne vurdurmanız lazım hâlâ kaşıntısı varsa. İğneden sonra da aynı mamayla devam etmemeniz lazım kaşıntı devam eder. Klinik maması kullanmanız lazım, hill's hipoalerjenik mama alın klinikten çok iyi geliyor. Tabii ki normal mamalara göre daha pahalı ama yapıcak bir şey yok. Ayrıca klinik maması alınca mama geçişi yapmayın direkt alerji mamasını verin. Ben daha kötü bir durumdayım kedime sadece hipoalerjenik klinik maması verebiliyorum hill's alıyordum ama 2. Paketten sonra çok sıkıldı ben de klinikten royal canin anaalerjenik mama aldım hiç iyi gelmedi kedime her yeri şişti ve kedimin dişleri yok mamayı kustu hep. Bu mamaya da 820 tl vermiştim 2 kg sadece diğer kedime veriyorum mecburen. Şimdi yeniden hill's veriyorum ama yarın vetlife hipoalerjenik mama alıcam kedim aynı şeyleri yemekten sıkıldı.

Siz de klinikten hipoalerjenik mama almalısınız mutlaka ayrıca sadece bu mamadan vermelisiniz ev yemeği, yaş mama vs vermemelisiniz.
Hekiminiz neden hipoalerjenik mama önermedi?

Mia_____

Zaten brit care ördekli ve hindili hipoallerjenik mama kızımı bu hale getirdi . Veteriner de somonlu bir mama önerdi klinikten şuan onu kullaniyoruz azaldı ama geçmedi . Antihistaminik iğne de 3 kez vurundu bitip tekrar başlıyor kaşıntısı. Aynı mamayı kullanmamiza rağmen geçen hafta çok azalmıştı bitmiş gibiydi dün tekrar başladı yeniden çıkan tüylerini tekrar kaşıyıp yoldu . Hem yaralarını göstermeye hem iğne vurdurmaya kaç kez gittim bu süreçte de maddi olarak çok yıprandım maalesef artık ne yapıcami şaşırdım hipoalerjenik mama zaten kızımı bu hale getiren o yüzden ne alicami şaştım 3. Kez degistircem ve o da iyi gelmezse napicam bilmiyorum

huqi

İnternette satılan hipoalerjenik mamalar zaten iyi gelmez ki, klinik serisi hipoalerjenik mamalar almanız gerekir çünkü klinikte satılan hipoalerjenik mamalarda protein hidrolize ediliyor bu yüzden alerji yapmıyor. İnternette satılanlarda taze et vardır ve kedinizde protein alerjisi olduğu için alerji yapar.

Mia_____

Peki hangi mamayı önerirsiniz unique allergy control var nasıl bir mama duydunuz mu ? Veterinerde görmüştüm onu. Bunun dışında ne alabilirim

Mia_____

Bulunduğum şehirde virbac yok maalesef.mamanin sitesine girip kontrol ettim... Unique allergy control var Royal canin in hipoallerjenik maması var . Yarın vete gideceğiz. Umarım artık mamayı degistirdikten sonra kedimin alerji sorunu geçer çok zorlu ve yıpratıcı bir süreç...

dreamyy

Aynı durumdayız, evde yorganlar için kullanılan deterjanların dokunuyor olabileceğini söyledi veterinerimiz.

Mia_____

Veteriner kulakla alakalı bir şey değil diyor kulağı dışındaki yerleri de kasıyor 2 gündür kaşınmıyordu bugün tekrar başladı gibi oldu. artık gerçekten öğrenci halimle yapmadığım denemediğim şey kalmadı aşırı masraf çıkıyor,her dakika yara yapmasın diye bakmaktan deli oldum nasıl bir şey bu ya

bbenimbenn

bence en iyisi üniversitede hayvan hastanesine götürmeniz. hem fiyatlar daha uygun hem de kediyle direkt olarak öğretim üyeleri ilgileniyor. en azından deneme yanılma olmadan nokta atışı yaparlar.

Leon23

Son durum nedir? Umarim iyilesmistir

Mia_____

Royal canin mamaya geçtim tavuklu olmasına rağmen kaşıntıları daha az kulakları geçmedi ama eskisi gibi de değil tüy dökümü de azaldı