Aşırı Yalanma Ve Kaşıntı

Mia_____

Arkadaşlar bu başlığı 4. Kez bile açıyor olabilirim ciddi anlamda delirmeme çok az kaldı. Kedimin kaşıntısı tam 2 aydır geçmiyor 2 ayda 7 8 kez veterinere götürmüşümdür crystalin sprey verdi onu sıkıyorum strese girip mama yemiyor. Elizabeth yakalık takıldı bir hafta durdu zar zor durdurdum yine strese girdi çıkardığımız an yine kanattı . Brit care e geçmiştim Royal caninden protein oranı fazla gelmiş olabilir bir de ördekli hindiliydi veteriner spectrum somonlu mamaya geçiş yaptı . Somonluya geçince azalmişti ama asssla kulağındaki tüyler yerine gelmiyor sadece azaldı asla bitmedi bu 3. Mama değişikliği diğerine alerjisi varsa buna da mı var ve somonlu mama genelde alerji yapmaz diye biliyorum. Sürekli Crystalinle siliyorum . Stres yapicak bi durumu yok koştururken bir anda durup kaşınmaya başlıyor. 2 aydır düzelir gibi olup daha da kötüsü oluyor bugün sabah 7 de kaşıntı sesiyle bir uyandım kulağından kan akıyordu ve maması aynı 1 aydır somonlu kullanıyoruz. Yara vardı kabuklu küçük onu yolarak kanatmiş Üzüntüden başıma ağrılar giriyor uyuyamıyorum maddi manevi çok yıprattı bizi bu durum zaten oğrenciyim veterinere 10 kez falan gittim belkide . hiçbir işe yaramıyor kaşıntı iğnesi vuruldu iç dış parazitleri tam napicam ben ya lütfen bilgisi olan yazsın eski mamasına geciyim diyorum o da Royal canin tavukluydu şimdi tavuklu olunca tekrar hani deri sorunu daha da kötü yapar diye korkuyorum 3. Mama değişikliği ve 3. İyi gelmeyen mama napicam ben lütfen yardım edin sorunun çözümünü doktor bile bulamadı mantar vs de değil denildi

32 CEVAP

gabomb

öncelikle çözümünü bulamadık biz de fakat bununla yaşamaya bir nebze de olsa alıştık. en önemlisi yakalık olarak simit yakalık kullanmaya başladık. çok rahat etti simit yakalıkla yastık gibi oluyor. sonra da ameliyat kıyafeti giymeye başladık. bu kısım biraz yorucu olmuştu alışana kadar fakat sonuç olarak kaşınmaya devam etse de kendine verdiği hasarı minimuma indirebildim

Mia_____

Tavuklu mamalarda hiç kasinmiyordu hiç böyle bir sorunumuz olmamisti . Fazla protein içeren mamaya geçtiğim an oldu . İnşallah ömür boyu klinik maması kullanmak zorunda kalmayız . 2 gün önce klinik mamasina unique allergy control e başladık. Ondan önce de antihistaminik iğne vuruldu . Şimdi kaşınmıyor . Umarım yaraları düzelir ve böyle devam eder... Öğrenciyim klinik mamasını her ay nasıl alicam bilmiyorum 700 TL verdim malesef

Mia_____

GeceFanzini

Dermatolojik mama kullanmanız gerek bir süre.. Virbac kullanabilirsiniz

Mia_____

  1. Mama geçişi olucak öğrenciyim napicam bilmiyorum 7 kez veterinere gittim hiçbir işe yaramadı bütün bütçemi harcadım şimdi nasıl yine mama değiştireyim gerçekten ne yapacağımı sasirdim

huqi

Kesinlikle hill's z/d kedime en iyi gelen hipoalerjenik mama. Royal canin aldım hiç iyi gelmedi, en uygun fiyatlısı pro plan'ın ona da bakabilirsiniz.

Mia_____

Bu mamaları sadece veterinerden bulabilirim değil mi

huqi

Brit care'den önce hangi mamayı kullanıyorsanız o mamayı alırsınız. Kaşınmaları yeniden olursa bu mamayla da maalesef sürekli hipoalerjenik mama kullanmak zorunda kalırsınız. Bu arada petlebi'de de brit care veteriner serisi hipoalerjenik mama var, onu da deneyebilirsiniz daha uygun fiyatlı ben vet life 790 tl ye aldım brit care vet serisi 540 tl

Mia_____

Çok fazla bu sorunu yaşayan varmış biz gibi :(( nasıl bu durumun önüne gecicez ya gerçekten çok sıkıntılı bir durum çözümü de yok veteriner bulamadi. Hep klinik mamasiyla devam da edilmez ki üzerinde bile 6 8 hafta kullanılır diyor. Bu bitince başka mamaya geçersem tekrar olursa napicam bilmiyorum. Alerji kaynağını da bulamıyoruz bulsak ona göre hareket edicez

huqi

Unique hiç denemedim, vetlife da kullandık gayet iyi.

Mia_____

Peki teşekkür ederim

huqi

Evet sadece kliniklerde satılıyor. Mamayı vermeden önce alerji iğnesi de vurdursanız çok iyi olur. Bir de başka bir mama, yaş mama, ev yemeği vs vermeyin alerjisi geçiyor mu anlamış olursunuz.

GeceFanzini

Önceliğiniz Virbac olsun. Hatta dermatolojik mamasından sonra normal mamasına da devam edebilirsiniz. O olmazsa da Hill's dermatolojik maması olabilir

bbenimbenn

kaşıntı sadeve kulak çevresinde mi var? öyleyse kulak uyuzudur içten tedavi gerekir

Mia_____

Hayır her yerini kaşıyor boynunu da kasıyor mantar vs değil dedi vet. Alerji iğnesi vuruldu bugün rahatladı alerjinin kaynağını bulsak çok iyi olucak...