Ne Yapabilirim?

pistan32

Sokakda besledigimiz köpeklerden birinin kafası kanamış resimde ne kadar belli bilmiyorum çok derin değil fiziksel yolla oldu muhtemelen bi anda belirdi cunku ya insancigin biri tas atti yada diger kopeklerle bogusurken oldu.Dezenfekte etmek icin ne yapabilirim takip altinda tutamayacagim icin yarayi kapatmak bi ise yaramaz diye dusunuyorum cikartir bi sekilde

9 CEVAP

_Max_

Veterinere götürme imkanınız varsa götürün ve resim yok

goknur

Tas atan insansa insancigin biri olamaz.
Yara icin tenturdiyot veya batikon kullanabilirsiniz. Gozetim altinda elbette tutmak biraz zor olabilir ama siz hergun kontrol etmeye calisin. Havalar soguk oldugu icin yaranin iyilesmesi yavasliyacaktir. Burada resim yok yara nasil bir yara bilmiyorum deri kremi surulebilecek bir vaziyette ise surun ki iyilesmeyi hizlandirsin. Bunun icin bepanten plas mucizevi olacaktir. Veya terramycin.

zeynepgurgen

Yaklaşabiliyorsanız baticon sürün enfeksiyon kapmasın.

pistan32

Resimi atamadim basinin ustunnde tuyleri seyrelmis hafif kızarık hafif kanamış cok derin olmayan bi yara

pistan32

Krem sürmeyi düşündüm ama durutmaz neyse ben süriyim durabildiği karr

zeynepgurgen

Krem değil, baticon.

pistan32

Goknur hanımın tavsiyesi uzerine krem dedim evde batikon yok

zeynepgurgen

Goknur Hanım doğru tavsiye verdi fakat yara önce temizlenmeli, sonra merhem uygulanmalı.

pistan32

O zaman önce eczaneden baticon alayım.Teşekkürlerr