Kedim Bana Çok Bağlandı

Hilsk

Merhaba kızım 2.5 aylıkken evimize geldi. Başlarda çok ürkekti. Evin içinde beni seçti ve birlikte uyumaya başladık. Şuna 5 aylık fakat gittikçe bana daha da çok bağlanmaya başladı. Uyurken su içmeye bile kalksam peşimden geliyor. Tuvalet kapısında miyavlıyor. Ben olmadan evin diğer odalarına girmiyor. Ben uyuyorsam da beni uyandırıp diğer odalara giriyoruz. Evdekilerden korkmamasına rağmen illaki beni istiyor. Sorum şu bu bağlılığın karşılığını tam anlamıyla vermeye çalışsam da 1 hafta sonra 10 gün şehir dışına çıkmak zorunda kaldığımda kedim depresyona girer mi? Ne yapabilirim lütfen yardımcı olun

3 CEVAP

IIREMMM

evin diğer bireyleri de yavaş yavaş oynatmaya başlasa( her gün yarım saat), örneğin mamasını siz dışında evdeki başka biri koysa,suyunu başka biri değiştirse, güzel sözler söyleyip sık sık sevse belki işe yarar, yani sizin dışınızda diğer kişilerle de vakit geçirmesini artırmaya çalışın bence( özellikle oyunla) böylelikle onlara da ilgi göstermeye başlayabilir aklıma başka bir çözüm yolu gelmedi ama bir de veterinerinize danışabilirsiniz

Ahraz

Kediniz'le sadece siz ilgilenirseniz size bağlanır.fskat ailenizde sizinle beraber onunla ilgilenirse kedinizin odak noktası olmazsiniz

selinay41

sizi annesi sanıyordur