Seçici

Reyaura

Kedim sadece kuru mama yiyor her marka yaş mamayi ve et ürününü denedim yemiyor zorla agzina sokuyorum yada siringayla suyunu iciriyorum kuru mama dışında ekmek yiyor:/ sadece kuru mama vermek istemiyorum neyapmam gerekiyor yemesi için?

11 CEVAP

goknur

Citir 9 aylik 2 aylikken sahiplendim 7 aydir bizimle bende cok istiyordum gece yatmadan once ev yogurdu icin deli olsun sabahlari yumurta sarisi icin deli olsun ama ne yaptiysam dedirememistim. Balkabagina deli olduklarini duydum gittim 2 kilo aldim hevesle orali bile olmadi sinir oldum hepsini oturup yedim. Sonunda sorunun kaba koydugum icin oldugunu anladim. Hanfendi simarik ayni seyi mama kabina koyunca yemiyor ama elimizden ve ya kasiktan sapirdata sapirtada yiyor. Boylelikle her yemedigini yedirir olduk. Brokoli bile yedi yani haslanmis mutluluktan aglicaktim deneyebilirsiniz

aleyn

her soruldugunda aynı şeyi yazıyorum ama koyup kaldırmayı deneyin bunu bana hem vet hem de sağolsun feronia tavsiye etmişti. sabah koyup kaldır öğlen koyup kaldır akşam koyup kaldır şeklinde vet aralarda kuru mama dahil hiçbir şey vermeyerek. vet 3 gune kadar uzatabileceğimi de söylemişti ama gerek kalmadı diğer bi başlıkta 15 demiştim ama tekrar hesapladım ilk seferinde yaklaşık 24 saat direnmeden sonra yedi ve sonrasında da artık daha az direnmeye başladı.

Reyyanhan

Ekmeği nasıl yiyor. Siz mi veriyorsunuz ?

Mukaddess

Kendiniz ev yapımı olarak denediniz mi ?

dilex

Besin degeri yuksek bir kuru Mamaysa cok sorun olacagini zannetmiorum.ekstra vitamin takviyesi olsun derseniz gimcat in vitamin takviyelerini onerebilirim

anfrenee

Kendiniz evde yemek hazirladiginiz zamandami yemiyor ?

Reyaura

@Reyyanhan yemek masasından aşırıyor bazen.
@mukaddess @anfrene tavuk dana eti kuzu eti balik hasladim yemedi yumurta yogurt yasmama vs vs yemiyor sadece kuru mama bide yetiskindi sokaktan aldigimda

Feronia

Hangi kuru mama?

Reyaura

Orjin kitten @Feronia

Reyaura

Yemek yerden gözümün içine bakıyor koklatip önüne koyuyorum dönüp arkasini gidiyor bi bakiyorum kuru mama yiyor kuru mamadada seçici degil

Heathcliff

Karıştırıp verebilirsin benimki de tek başına kuru mama yemiyor alıştırmak için karıştırıyorum.