Kedim Çişini Yapmıyor !

Kbraege

Arkadaşlar dün gece 2 aylık bi kedi sahiplendim ama dün geceden beri çişini kakasını yapmadı kumu eşeliyor eşeliyor çıkıyor . Yoğurt ve peynir yedi kuru mama az yedi su az içti. Acaba nedendir iç ve dış parazitini bugün akşam saatlerinde yaptırdım.

12 CEVAP

zeynepgurgen

Öğrenmemiş olması çok muhtemel. Annesinden öğrenmesi gerekecek kadar bebek çünkü. Ilık suyla ıslatılmış pamuğu poposuna nazikçe sürün,yapacaktır. Ev yoğurdu verebilirsiniz, peynir tuzsuz ise verebilirsiniz ama gerek yok. Süt vermeyin ve yaş mama ile destekleyin.

Reyyanhan

Yeni evin verdiği tedirginliktende yapmıyor olabilir .

Kbraege

Veterinerimiz zeytinyağı içirin az dedi içirdim. Sahiplendiğim kişi yapıyor olması lazım dedi kaka yaparken biraz zorlanabiliyor sıvı tükettirin dedi.

Kbraege

Ama koca bi gün oldu tam endişelendim açıkcası

zeynepgurgen

Anlattığım pamuk taktiğini deneyin bir de.

Kbraege

Denedim onu da yine bişe yok . Anca oynasın yatsın sıpa

zeynepgurgen

Yarın mutlaka veterinere götürün. 3 gün boyunca yapmaması tehlikeli.

eccakir

Kumu eşelerken yanında duruyorsanız da yapmıyor olabilir. Bizde ilk gün çişini kakasını kuma yapsın diye gözünün içine baktık başında bekledik kuma girdi girdi cıktı sonra kuytu bir yere yaptı çişini. Gece olup el ayak çekilince kuma yapmış sabah görmüştük. Biraz serbest bırakın yapar belki. Tabi uzun sürerse veterinere götürmekte fayda var.

Mukaddess

Hareketlerinde herhangi bir problem yoksa mutlaka eninde sonunda yapacaktır. Rahat bırakın.. Kaç gün oldu şuan bilmiyorum ama en fazla 3.gün vete gitmesi lazım hâlâ yapmadıysa götürün veterinere..

Eger bugunde diskilamazsa veterinere goturun eger diskisini yapmazsa zehirlenir.idrar yapmamasi da hic normal degil.

Kbraege

Arkadaşlar bu sabah geldi başıma uyurken bi güzel yorgana çişini yaptı ama çok fena ta yatağa kadar nasıl tuttuysa artık:) kakasını da öğleden sonra yaptı çok şükür kumuna kokusunu bıraktım kumuna yapıyor bi sorun görünmüyor :)

Mukaddess

O değişiklikten dolayı alışma süreci geçirmiş genelde oluyor uzun süre tutabiliyorlar o durumlarda ama sevindim yapmasına sağlıkla büyüsün kediciginiz :)