Depremden Sonra Köpeğimin Değişen Karakteri

rodisizasla

Merhabalar. Adıyaman'da yaşıyoruz ve depremde evimiz yıkıldı. 5 yaşındaki terrier oğlumuz depremden sonra fazla asabileşti ve değişik huylar edindi. Bu huylardan biri de tasmasından ayrılmaması, yanına yaklaştığımızda tasmayı alacağımızı sanıp saldırması, nereye giderse gitsin tasmasını yanında taşıyor alıp saklıyoruz sakladığımız yerde ağlıyor. Çok fazla havlamaya başladı özellikle çocuklara çok tepki gösteriyor. Kolay değil çok zor şeyler yaşadı hepimiz gibi o da çok korktu tüm düzeni değişti başka bir şehire taşınmak zorunda kaldık derken psikolojisinin bozulmasını anlıyorum ancak çok endişeliyim nasıl sakinleştirip normale dönmesini sağlayabilirim 😞

2 CEVAP

miabia

çok geçmiş olsun bir süre üstüne gitmeyin bence en azından psikolojisi biraz olsun düzelene kadar alttan alın bizler için bile tramvya olmuşken siz ve köpeğinizin bundan daha çok etkilenmesi kaçınılmaz, çok geçmiş olsun tekrardan umarım bir an önce sakinleşir

Catmom777

Allah yardımcınız olsun çok üzüldüm. durumu atlatabilmesi için mesela siz eskiden onunla yaptığınız etkinlikleri daha sık yapabilirsiniz. Niçin tasmasını yanında istediğini ise yalnızca siz bilebilirsiniz. Travma sürecinde yani depremde tasmalı mıydı? ya da siz tasmayı takarak mı onu kurtardınız? Biraz düşününce sanki köpeğiniz tasmayı kurtuluş olarak kodlamış olabilir halbuki o güven sizde olmalı bilmiyorum saçma mı ama siz bulabilirsiniz tasmanın nedenini. Tekrardan geçmiş olsun