Kedim Doğum Yapabilecek Mi ?

Tgckrks

Merhaba kedim 66 günlük gebe 2 gündür pembe akıntısı var bugün bayağı pembemsi akıntısı çok oldu ve halsiz kasılmaları da olmuyor ne yapabilirim bilgisi olan var mı doğum başlar mı yoksa sorun mu var

7 CEVAP

Fistikpasa

Aslında internette çoğu yerde kedilerde hamileliğin 72. Güne kadar uzayabileceği yazıyor ne kadar doğru bilmiyorum. Büyük ihtimalle hamilelik sürecinde ters giden bir şeyler olmuş. Ben kedimi 45.ci gününde ultrasona götürmüştüm her şey normal dedi vet bebeklerin kalp atışlarını duyduk ve çok şükür hamileliğinin 63.gününde sağlıklı bir şekilde doğum yaptı. Siz kedinizi götürmüş müydünüz ultrasona bu çok önemli eğer bir sorun varsa önceden bilinmesi. Çok şükür ki kedinize bir şey olmamış. Geçmiş olsun.

aslihan_e

Halsiz derken ne derece halsiz? Yemeden içmeden kesildi mi? Gezip dolaşabiliyor mu? Sürekli mi akıntı oluyor ara ara mı?

aslihan_e

Sabaha doğurması gerek bence öyle yoğun bir akıntı varsa.

Tgckrks

Bugün kedimiz sezaryene alındı bir yavrusu doğumdan sonra öldü ve 3 tane gelişmemiş ölü yavru çıkarıldı içinden malesef

LilaMiaLuna

Çok geçmiş olsun.
Çok üzüldüm

KimJeongguk

Sağlıklı bebekler için en fazla 64. günde doğurması gerek diye biliyorum eğer doğum gerçekleşmezse acil sezaryene alınması lazım. Kılpayı kurtulmuşsunuz anne de ölebilirdi 66 gün kesinlikle normal değil.

Tgckrks

Veterinerler bekleyelim dediler durdular akıntısı varsa sancıyı bekleyelim normal ddiler malesef endişelerim boşa çıkmadı