İmkanınız Olsa, Almak İsteyeceğiniz En İyi Kedi Maması Hangisidir?

kedicibirey

İmkanınız olsa, ki inşallah bir gün olur, almak isteyeceğiniz en iyi kedi maması hangisidir? Vardır elbet aklınızda. Yani en pahalı, en iyisi midir?

14 CEVAP

Bademnur

Hill’s diye biliyorum.Pahalıklıkla kalite maalesef ki mamalarda orantılı bir şekilde artıyor

Bademnur

Hill’s diye biliyorum.Pahalıklıkla kalite maalesef ki mamalarda orantılı bir şekilde artıyor

Bademnur

Hill’s diye biliyorum.Pahalıklıkla kalite maalesef ki mamalarda orantılı bir şekilde artıyor

Trifane

Ben dönüşümlü 2 marka kullanıyorum. Proplan ve ND. Hilss , Acana, ND, Orijen ve Bozita icerik olarak premium mamalar fakat Hillste biz sadece yaş mamaları kullandık. Kuru mamalarına burun kivirdilar benimkiler.

Emirrckr

Orijen kesinlikle..

simbakedi

en pahalı mama kağıt üzerinde içerik olarak en iyisi oluyor genelde ama buna en iyisi diyemezsiniz çünkü her mama her kedide aynı etkiyi yaratmaz. kedinize yarayan, bütçenizin el verdiği en kaliteli mama en iyisidir diyebiliriz. benim tercihim acana, orijen ya da virbac olurdu ama. acana ucuzken kullanıyorduk ve kedime en iyi gelen mama olmuştu. orijen acana ucuzken bile pahalıydı :D bu nedenle orijen de denerdim ama sorun olacağını düşünmüyorum benim kedimde zaten acana-orijen kardeş gibiler içerikleri benzer. virbac da veterinerlerde satılan ve cok memnun kalınan bir mama genel olarak. tahıllı olduğu için emin olamıyorum benim kediye tahıl kabız yapıyor diye ama para bol değil mi denerdim :D

Superisi814

Valla şu anda ben de harıl harıl mama arayisindayim.
ND aldım iki kere , yüksek protein iyi gelmedi . Brit Çare , Exclusion vb hep denedim. Bir Hills kaldı ,ondan da emin değilim.
Alabilseydim sanırım Mera, Acaba, Orijen bandını alır mıydım diye düşünüyorum şu anda.Daha önce okuduğum Kanada iklimine uygun üretilen bir kedi mamasinin ülkemizde kedilsre zarar vericegi idi..Holistic diye bir marka var onu arastirirdim.
Ama ben gerçekten ekonomik refah içinde olsaydım inanın 4 sipami da raw beslerdim .
Bu işte hayalim..

isVET

N&D Proplan Hills Acana Orijen ve Advance iyi mamalar içerisinde

gabomb

Acana ve Orijen dünya çapında en iyi iki mama. Ardından içerik bakımından zengin N&D, Bozita, Brit Care, Mera gibi mamalar geliyor. ,Hill's kötünün iyisi. Proplan dahil Purina mamaları ve Royal Canin'den veteriner mamaları dışında uzak durmak gerekiyor. Veteriner mamalarında da Virbac gibi markalara yönelmek daha mantıklı. Türkiyede'ki market mamalarından bahsetmiyorum bile.

gece18

Ben 5 aydır mera kullanıyorum. Proplan, hill’s orta segment mamalarda kullandık ama az bir süre. Acana ile büyüttüm. Benim kedim obur olduğu için hangi mamayı iştahlı yiyip yemediğini anlamıyorum. Fakat bir tarafım yeseydi kesinlikle raw beslenme yapardım. Düşünüyorum da.

LilaMiaLuna

Tahıllı mamayı kedim asla yemiyor , tahılsız olup sürekli aynı mamayı verincede yemiyor bu yüzden ben orijen mamaların çeşitlerini dönüşümlü kullanıyorum

KimJeongguk

Ailemin o parayı vereceğini bilsem Orijen kullanırız fakat yanaşmıyorlar N&D tercih ediyoruz.

Ahraz

En pahalı mama iyi mama değildir. Kediniz hangi mamayı tüketiyorsa en iyi mama onun için odur.

selinay41

Nd de aldım Hills de kedim ağzına sürmedi sadece purina one yiyor