Kızgınlık

Mariana

Kedim 11 aylık ama hala kızgınlık dönemine girmedi.bugün evin içinde keskin bir koku var ne yapsam geçmiyor. Dişi kediler kızgınlığa girmeden önce tuvaletlerini oraya buraya yaparlar mı?

5 CEVAP

Sutunannesi

Kediler 5,6 aylıkken itibaren kızgınlığa girmeye başlarlar. Bazı kediler ağır geçirir bazıları ise sahibine bile hissettirmeden hafif atlatır bu dönemi. Yani her kedi bağırır koku bırakır diyemeyiz biraz da farklılık gösteren bir konu bu. Ama o vakte kadar bir etki görmediyseniz demekki kediniz hafif geçiriyor. Kokulu kum kullandığım zamanlar kedimin çişi hiç kokmuyormuş gibi geliyordu. Daha sonra kokusuz kuma geçince aslınds kedi çişinin ağır koktuğunu farkettim. İlaç gibi kokuyordu yani. Belki kokulu kum işinizi görür diye düşünüyorum. Çünkü kedi çişi evet biraz kokuyor :)

emrezrtrk

Başıma suan hiç gelmedi ama dişi kediler de koku bırakabiliyor muş. Kediniz geç girmiş benim kedim 5 6 aylıkken girdi ve 7 günde 1 giriyor.

Mariana

Aslında öyle bir kızgınlık belirtisi yok. Acaba bir hastalık olduğu için mi tuvaleti kokuyor?

emrezrtrk

@sutunannesi size katılıyorum.

Mariana

kokusuz kum kullanıyorum ama bugüne kadar böyle kokmuyordu hiç :) teşekkür ederim @sutunannesi