Aciill Kedimin Dışkısında Kan Var

1.5 yaşında erkek bir kedim var
Yavruyken aldığımda iç dış parazit yapılmıştı sonrasında maddi durumum yeterli olmadığı için veterinere goturemedim ve aşılarını yaptiramadim dun aksam dışkısını yaptı katıydı ama kan vardi neden olabilir cok korkuyorum yemesi falan iştahı yerinde lütfen YARDIMCI olun veterinere götüremiyorum

6 CEVAP

tyguler

ben de aynı durumdayım şu an bilen birisi lütfen yardım etsin

tyguler

size mesaj olarak da yazdım ama buradan da bilgilendirme amaçlı yazayım dedim.
ben veterinere gittim parazit olduğu söylendi ve iç dış parazit damlası uygulandı (200tl tuttu)
bugün parazitlerini döker, eğer yoğun miktarda parazit dökerse anti paraziter uygulamanın tekrarlanması gerektiği söylendi.
tuvaletini temizledikten sonra elinizi yüzünüzü yıkayın hijyene dikkat edin kediye de aşırı yaklaşmayın özellikle küçük çocuklar yaklaşmasın dendi.

dadasf

üzgünüm kırıcı gelebilir ama maddi durumunuz yoksa niye bir kedi sahipleniyorsunuz? siz hasta olduğunuzda hiç mi doktora gitmiyorsunuz da yavrunuzu götürmüyorsunuz? hiç anlamıyorum

Aysh

Veterinere gitmeniz şart değil damlasını ve hapını aşının yarı fiyatına alıyorsunuz üç ayda bir yaparsınız hem sizin hem kedınızın sağlığı için çok önemli başta alınmayan önlemler sonrasında hem maddi hem manevi büyük kayıplar yaratır ani mama degısıklıgı yaptysanz kanama olabilir onun dışındaki kanamalar risklı burdan kimse bisey diyemez veterıner gormelı

stellabennett

gerçekten keşke bir öneri verebilsem ya da tahmin yürütebilsem ama birçok sebebi olabilir kan gelmesinin diğerlerinin de dediği gibi veteriner görmesi gerekiyor lütfen veterinere götürün

zehraozdogru

İç parazit 2 ayda bir yapılması gerekiyor. Yavruyken yapılanin etkisi çok önceden geçmiştir. En son veterinlere zam gelmişti iç dış parazit fiyatları artti. Fakat veterinerlerde iç parazit hapları oluyor onlardan satın alabilirsiniz çok daha ucuz