Mama Desteği

Elfffff

Mama desteği sağlayan bir yer biliyor musunuz? Hep aynı bahaneler ama ben de öğrenciyim destek olmak isteyen olur mu? Mamaları verirken fotoğraf atabilirim

4 CEVAP

zeynepgurgen

Bu kemik suyu + makarna yöntemi kurtarıcı oluyor gerçekten. Kuru mamadan da daha iştahla yiyorlar ve kesinlikle kuru mamalardan daha sağlıklı ve besleyici.

Feronia

Ben mama desteği sağlayamam ama fikirde bulunabilirim. Kasap ve ciğercilerde çok uyguna sakatat ve kemik bulabilirsiniz. (Dalak kilosu 5, kemik kilosu 3 liraya alıyorum İstanbul'da.) Büyük bir tencerede haşlayıp kemikleri çıkarın (ilik varsa suda kalsın) ve sakatat/et parçalarını biraz doğrayarak küçültün. Sonra o suya birkaç paket makarna döküp haşlayın. Hem uygun olur hem de bayıla bayıla yerler.

Feronia

Tabii asıl yemek kadar besleyici mi, değil. Ama 3-4 haftada bir vermekten de zarar gelmez. Mamadan bin kat iyidir.

Feronia

Buzluğun kapağı tamamen içinde kemik ve tavuk suyu olan kağıt bardaklarla dolu, yemek yoksa ve yapabilecek durumda değilsem makarnaya ekliyorum. Bazen yumurta, yoğurt, light ton balığı da koyuyorum onun yerine. Kurtarıcım oluyor.