Kedinize Evde Yaptığınız Tarifleri Bu Postun Altında Toplayalım İstiyorum..

Mukaddess

Benim yaptığım bir veterinerden aldigim tarifi ilk baş paylaşarak başlatıyorum. Kedim çok severek yiyor.. Yapanlardan da bekliyorum tarifler..:)

22 CEVAP

Feronia

@miraytas
O kadarcık ete o kadar patates ve üstüne üstlük pirinç çok fazla. Ayrıca et olarak sadece ciğer sürekli olarak kullanılmamalı, A vitamini zehirlenmesine sebep olur.
Tamam, etli tarif vereceğim.
Malzemeler:

  • Kemik suyu

  • 300 gram dana kıyma

  • 150 gram balkabağı

  • 1 yumurta

  • 1 tatlı kaşığı balık yağı

  • Yarım tatlı kaşığı zeytinyağı

  • 1 kaşık yulaf
    Yapılışı:

  • Yapışmaz tavada kıymayı yağsız tuzsuz pişirin.

  • Küçük bir tencerede balkabağını haşlayın.

  • Balkabağını bir kaba aktarıp çatalla ezin.

  • Kıymayı kaba ekleyin

  • Yumurtayı haşlayın ve kaba doğrayın.

  • Yulaf, balık yağı ve zeytinyağını ekleyin.

  • Hepsini karıştırın.

  • İstediğiniz kıvama gelene kadar kemik suyu ekleyin. (Kuru mamayla beslenen hayvanlarda çorba benzeri sıvı bir kıvam tavsiye ederim.)

SelinTuksal

Sürekli değişiyor. Son yaptığım tarif:
1 kg balkabağı
1 adet brokoli
1+1/2 adet tavuk but
0,5/ 1 kg kıyma
150 gr ton balığı
400 gr patates
Yarım elma rendesi
Az miktarda balık yağı
Az miktarda immunex

Yarın yapacağım:
1 kg balkabağı
4 adet küçük muz
250-300 ml kefir
3 adet but
0,5 kg kıyma
300 gr ton balığı
1 adet brokoli
5 yumurta ve kabukları
Göz kararı biraz ıspanak
Dün tenceresine kafalarını soktuklarından dolayı yiyemediğimiz 5-6 kaşık kıymalı patetes yemeği (siz bunun yerine 2 patetes kullanın
1 elma rendesi
3-4 yumurta ve kabukları
Az miktarda balık yağı
Az miktarda immunex

Mukaddess

Kimler neler yapıyor merak ettiğim için hemde yapmak isteyenler için bir kaç tarif çıkarsa ortaya güzel olur diye düşündüm..

Feronia

Ekleyebilirsiniz. Yeşil kabağı kilolu hayvanlara daha çok öneririm çünkü kalorisi oldukça düşük bir sebze.

Feronia

Oww ':D
O piti piti yapsam tarifler bitmeden tekerleme biter sjsjsjsj
Konuşmama hakkımı kullanabilir miyim? :D

Mukaddess

Hayat paylaştıkça güzel :)

Feronia

Hayat... :/ Hayat hayat olduğu için kötü. Ağlayacağım şeye gülmeyi öğrendim bu forumda. Hani gitar öğrenirken başta parmaklar acır ama sonradan alışırsın ya... Deliye her gün bayram diye boşuna dememişler. Hayat gülüp geçince güzel.

Mukaddess

@feronia Herhangi birini paylaşabilirsin tavuklu bir tarif benimki mesela sende etli balıklı yaptığın tariflerden birini paylaşabilirsin.

dilex

@Feronia etli bi tarifini bekliyorum bendeeeee :)

miraytas

1 patates
100gr ciğer
1 yemek kaşığı pirinç
1 yumurta

Patatesi ve ciğeri küçük küpler halinde kesip haşlayın bir süre sonra pirinci de katın. Tencerenin altını kapamadan önce yumurtayı kırın ve suyunu süzmeden püre haline getirin.

Ben bu tarifi buldum inşallah oğluma haftaya yapabileceğim. Bana güzel gibi gözüktü sizinle de paylaşayım dedim :)

Mukaddess

Ahh @feronia hayatı anlatacak olsak çok şey çıkar içimizden.. Galiba bende gitarı ilk kez çalan kişinin acıyan parmaklarıyım.. Hayat gülünce güzel olabilir ama gülecek bir şey yok ki şu can dostlarımızdan başka..

nyssa

ben haftada bir light ton balığı yıkayıp süzüp veriyorum ama buradaki tarifleri de deneyeceğim

emine64

Şimdi tavuk but haşlıyorum brokoli karnabahar ve havuç haşladım içerisine başka neler koyabilirim mesela keten tohumu var nasıl kullabilirim onu @Feronia :)

Feronia

Keten tohumu fazla olmamak kaydıyla (günde 2 çay kaşığı olabilir mesela) ekleyebilirsiniz. Çok faydalıdır, özellikle omega 3 ve 6 bakımından zengin bir besindir.

emine64

Tamam teşekkür ederim şimdi ben bu mamanın içirsene birazda yeşil kabak eklesem mi acaba brokoli havuç var ama