Yaralı Kedi

Durukj

Merhaba bahçemde beslediğim bir kedi yaralanmış veterinere götürebilme şansım yok burda kendim be yapabilirim

8 CEVAP

ninja00

BU YARAYI BİR VETERİNERİN GÖRMESİ GEREK DERİN KESİ GİBİ DURUYOR

Anonymus985465

Bir sokak kedisini başka bir sokak kedisi bacağından ısırmış. Görür görmez vete götürdüm. Ne zaman ısırılmışsa bazı yerlerde çürümeler başlamış. Oldukça büyük bir yara. İçi iltihap dolmuş. Bacağı kurtarmaya çalışıyoruz.
Fotoğrafta oldukça büyük bir yara gibi görünüyor. Dikiş atılması gerekebilir. Enfeksiyon rizikosuna karşı antibiyotik enjekte edilmeli.
Veterinere götürmelisiniz.
İlk yapacağınız o bölgeyi ilkönce ıslak pamukla temizlemek. Sonra tentürdiyot ile mikrop kapmasını engellemek. Tentürdiyottan yarım saat sonra Dr. Animal sıkabilirsiniz.
Veteriner o yaraya uygun merhem kombinasyonu verebilir. Çok uzun süren bir prosedür.

Superisi814

Bu durumda kediyi yakalayıp hekime ulastirmalisiniz.Enfeksiyon ya da çürüme riski var ve daha fazlası.Bazi belediyelerin barınakları da çok iyi tedavi yapıyor sokak canlarını.Sizin mudaheleniz yetersiz kalabilir.

Superisi814

Antalya'da sokak hayvanlarına iyi bakiyorlar izlenimim bu yönde. Ama hangi belediye barınağı iyidir, bilmiyorum.Google üzerinden yaşadığıniz semtin barınak bilgilerini temin edebilirsiniz.Tedavisinin ardından yaşam alanına salarsiniz.
Marketlerden kutu bulup , balledebilirsiniz.İcine mama atarak kandırin.

Durukj

Cevaplarınız için teşekkürler galiba biri alıp veterinere götürmüş yarasını dikmişler yara bölgesinde mavi boya var

Durukj

Cevaplarınız için çok teşekkürler maalesef veterinere götürme gibi bir şansım yok dün yukarıya çıkıp inince gitmişti bulamadım bugün bulursam belki alıp belediye veterinerine götürmeyi düşünüyorum ama antalaya da belediye veterineri var mı bilmiyorum yanımda onu götürebileceğim kedi taşıma kutusuda yok

Cennet29

Kedi taşıma kutusuna grrek yok. Sağlam bi karton kutuya hava delikleri açarsanız da aynı işi görür.

Anonymus985465

Derin ve büyük yarası olan, deri olmadığı için dikilemeyen bir sokak kedisi tedavi sürecinde.
Veterinerden ve eczaneden aldığım ve tedavi için kullandığım ilaçların isimlerini isterseniz yazabilirim.
Enfeksiyona karşı antibiyotik enjeksiyonu da yapılmalı.