Bıktım Artıkk!

Köpeğim gece uyumuyor.Sabaha kadar uyutmuyor.Geleli iki gün oldu şimdiden çileden çıktım.öğrenciyim okula gitmem gerekiyor,ama uyutmuyorki sabaha kadar geliyor ısırıyor,saçımı çekiyor,atlayıp zıplıyor.daha üç aylık köpek.çok sinirlerim bozuldu bi çare bulmam lazım.Neyapmalıyım lütfen yardım edin.Yardım edin lütfen :(

28 CEVAP

onuralpaslan

yatmadan önce köpeğini gezdir yor yürüyüse veya koşuya çıkın aşırıda yorma küçük cins olarak ne cinsi bilmiyorum bazılarının burnu basık veya kalp sorunu genetik olarak olabiliyor ve yavru fazla yormadan ona yetecek şekilde enerji miktarını attırabilirsin veya kendi uyuduğun yerden biraz uzak tutabilirsin yada alan sınırlandırma çit tarzı odan büyükse alan varsa öyle bir alan yaparsın hem küçük tuvalet vb daha iyi kavrar kavramadıysa ona ait olan alanda veya vakit geçirir

Yakuphande

köpek yeni oldugundan eve alıaşamamış olabilir gündüz uyutmayın düzene girecektir zamanla

Selomodi97

Yorumlarda yok sahiplendir yok uğraşmadan emek harcamadan olsun istiyorsun sahiplendir yazmışsınız.afedersinizde ne saçmalıyorsunuz çocuk zaten bi çaresini bulmak için yazmış. Sorunu çözmek istiyor nasıl yapacağını bilmiyor demekki.ama olur mu sizler çok biliyorsunuz ya tavsiye vermeye tenezzül etmeden yargılayın. Ayrıca Dört kedim var bunlar hayvan tabiki yeri geldiğinde dayanamıyorum artık dedirtecekler çocuk değil ki bu konuşmaktan anlasın. zaman zaman çileden çıkıyor insan dayanamıyorum diyor normal bu yani ben çocuğum gibi görüyorum onları insanı çocuğu yorar değil mi?

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Akşamları oynatmaya çalışıyorum,onuda yapmıyor yatıyor hemen.Dışarıya çıkarıcam ama tasma eğitimi yok kaçar diye korkuyorum.

DenizzzzY

Köpeğinizle aynı odada mı uyuyorsunuz? Bir de cinsi ne?

Ben köpeğe bakamicam ya da köpeğe kötü davranıcam demedim.Yanlış yerlere çekmeyin.Başıma böyle şeylerin geliceğini biliyordum zaten.sadece ne yapabilirim diye yazdım buraya.lafları yanlış yerlere çekmeyin.Zorlu olacağının bende farkındayım sahiplendirmekte istemiyorum.Sadece çozüm arıyorum.Aynı şey sizin başınıza gelse sizde bi çözüm arardınız

Lütfen saçmalamayın,sorunun üstünü kapatmaya falan çalıştığım yok.Sizinde kediniz ya da köpeğiniz varsa bilirsiniz sizi nadıl delirttiğini.bu bi çocukta olabilir.saçma sapan yerlere çekiyorsunuz.Çok saçmalıyorsunuz bıktım dedim ben bu köpeğe bakmicam,bu köpeğin allah belasını versin demedim.Ben buraya çözüm aramak için geldim sizin yaptığınıza bakın yazık,cidden yazık yani.Başlık ganlış olabilir ama izahını yaptım haladaha saçmalayıp zırvalıyorsunuz.Sorunuma yardım ediceğiniz yerde yaptığınız şeye bakın.cidden ayıp yani insanları bu şekilde yargılamanız kınıyorum sizleri.

Ben bu köpeği sokaktan bulup getirdim üzüldüm.İstesem getirmezdim.Belki başlık terstir ama bunu düzgünce söyleseniz anlardım.Bu şekilde davranmanıza hiç gerek yok.Hepiniz bir ağızdan sahiplendir yok öyle yok böyle demenize hiç gerek yok.Ben o köpeği bıraksam ölücekti zaten.Daha iki aylık.İlk defa köpek besliyorum.Anlayış gösterseydiniz doğru düzgün yazsaydınız hiç bir sıkıntı olmayacak,teşekkür edip denicektim verdiğiniz yolları.Ama bunun yerine sen şöylesin böylesin git sahiplendir o köpeği demeniz ne kadar doğru bir düşünün bakakım burada bir sorunum var ve çözüm aramak için yazdım.Siz ise sorunu bir kenara bırakıp beni yargılamaya başladınız.Bu tarz yaklaşımlara hiç gerek yoktu oysaki.Bi başlığa aldanıp.Burada bunları söylemeniz cidden saçmalık.

anfrenee

Daha 3 aylikmis en fazla 1 saat. Oyun oynarsaniz yorulur uyur ztn yavru kopekler 12 saat fln uyuyor notmalde biraz enerjisini harcasasan rahat rahat uyursun:Dd

slifer

ben bu kafa tasçı hayvan sever arkadaşları anlamıyorum. Bende kedimi çok seviyorum ama benimde kendisinden bıktığım zamanlar oluyo. Yani benimde anam babam zamanında benim yaramazlıklarımdan bıktığı oldu. Onlar bilmiyor mu çocuk yaramazlık yapar bunu göze alıp öyle yapmaları gerektiğini. Ama iş öyle olmuyor evet beni sokağa atmadılar ama şikayet te ettiler benden. O yüzden burada saçma fanatikliğinizi bırakın. konu sahibini ve ona destek olan arkadaşları anlıyorum ve destekliyorum.

Sizin gibi ağır fanatik insanlardan iğreniyorum artık .

Mariana

2 günde bıkkınlık da kusura bakmayın eleştiriye fazlasıyla açık. Konuyu ve yazılanları anlamayıp üzerine eleştiri altında hakaret etmeniz sizi haklı yapmıyor bu yazdıklarınıza bende sizi kınıyorum.

Mews

Sizi gündüz göremediğinden gündüz uyuyordur siz gelince de oyun oynamak istiyordur. Ama şimdiden bıktım diyorsanız köpeğe yazık etmeyin.