Karma Asimizin Gecersiz Olma İhtimali

forbs

Merhaba az once kedilerimin eski asi takvimlerine goz gezdirirken birinin karma asi doz 1 ve doz 2’yi 22 gun arayla yaptirmis oldugumuzu fark ettim. Bunun ustunden 2 sene gecti, doz 3u yaptirdik 4.doz zamani bile yaklasiyor fakat bildigim kadariyle ilk 2 doz arasi en fazla 21 gun olmasi gerekiyor. O zamanlar ne dusundum bilmiyorum hic hatirlamiyorum ama 22 gun arayla yapilmis olmasi asinin etkisiz kalmasina sebep vermis olabilir mi? Lutfen bilgi verir misiniz
(ilk doz 3 martta ikincisi 25 martta yapilmis)

5 CEVAP

Aysenurbisgn

1 günlük zaman farkının pek fark yaratacağını zannetmiyorum. 1 hafta erken ya da geç yaptırsaydınız bağışıklık tam gelişmeyebilirdi ama şu anda endişelenmenize gerek olduğunu düşünmüyorum etki etmiştir

forbs

upp

forbs

guncel :/

forbs

Tesekkur ederim icim rahatladi

Anonymus985465

Yavrularda iki doz yapılır ve 2. doz 3 hafta sonra
Yetişkinlerde bir doz yapılır.
Karma ve kuduz aşısını kastediyorsanız 3 hafta arayla yaptırın