Kedinize Haftada Kaç Defa Yaş Mama Veriyorsunuz

KeLeBeKciK

Merhabalar yaş mamayla ilgili sorum var sizlere.

1.Haftada kaç defa yaş mama veriyorsunuz?

  1. Hazır yaş mama mı yoksa kendiniz mi hazırlıyorsunuz ?

  2. Hangi marka veya ev maması olarak neler veriyorsunuz?

25 CEVAP

gece18

Tabikide her gün yaş mama veriyorum. Zaten yaş mamalarını kendim hazırladığım için problem olmuyor. Hazır yaş mamalarını haftada 1 kez anca veriyorum diş sağlığı açısından her gün hazır yaş mama vermem. Kendiler “susadım su içeyim” güdüleri yoktur. Doğaları gereği suyu çiğ besinden karşılarlar ama biz onlara endüstriyel mamalar verdiğimiz için su alımlarını yükseltmemiz lazım ki böbrek idrar sorunları çıkmasın.

Gnfln

Haftada 1 veriyordum fakat veterinere söylediğimde çok oldugunu 2-3 haftada bir yeterli olacagini söylemişti. (7aylikken)

KimJeongguk

Ayda 1 yiyor.
Marka olarak Schesir kullanıyoruz genelde.
Yaş mama almazsak evde tavuğu/balığı/kırmızı eti haşlayıp didikliyorum suyuyla birlikte veriyorum çok seviyor. İçine azcık patates havuç haşlayıp birleştirerek de vermeyi dedim ama yüzüne bile bakmadı. Sokak kedileri yiyior böyle ama benimki koklayıp gidiyor beğenmedi öyle. O yüzden direkt eti haşlayıp didikleyip biraz suyundan katıp veriyorum.

stellabennett

haftada 2 konserve veriyorum kendim hiç yapmadım hep Acana’nın yaş mamasını veriyorum

KeLeBeKciK

Haftada 1defa bende haşlanmış tavuk veya ton balığı veriyorum daha sağlıklı diye hazır yaş mama almayı bıraktım en sevdiği reflexti.

KeLeBeKciK

Her gün vermek daha mı sağlıklı daha çabuk kilo almıyor mu kediniz?

KeLeBeKciK

Teşekkürler cevaplar için veterinerler in hepsi haftada 1 diyorsa en doğrusu bu demektir N&D markasi çoğunlukla verilmiş bende denicem bakalım beğenicek mi 😊

Merhaba tarım orman bakanlığna kedimi muayene etmek istiyorum bakıyorlarmı bilginiz var mıdır

KeLeBeKciK

Çok teşekkürler verdiniz detaylı cevaplarınız için gerçekten yardımcı oldunuz bana 😊