Kedinize Haftada Kaç Defa Yaş Mama Veriyorsunuz

KeLeBeKciK

Merhabalar yaş mamayla ilgili sorum var sizlere.

1.Haftada kaç defa yaş mama veriyorsunuz?

  1. Hazır yaş mama mı yoksa kendiniz mi hazırlıyorsunuz ?

  2. Hangi marka veya ev maması olarak neler veriyorsunuz?

25 CEVAP

dadasf

biz veterinerimizin kesin talimatıyla haftada bir veriyoruz. daha fazlası onlar için çok zararlı. diğer yorumdakilerin her gün vermesi beni şok etti..

Miamor

Bizim veterinerimiz haftada 1 kere vermemizi yoksa dişlerde tartar olabileceğini söyledi.Evden verirsem haşlanmış tavuk veriyorum tuzsuz ve baharatsız.hazır verirsem N&D, Acana, Schesir dönüşümlü veriyorum.

Superisi814

Ton balık konusunda bilgi amaçlı...Eğer insanlar için olanını veriyorsaniz, bilinki o konserveler tuzlu ve kedilerin böbreklerine tuz zararlı..

Ebrar-mira

Ben her pazartesi ve perşembe günleri veriyorum arada iki üç gün oluyor tam oluyor iki defa veriyorum yaş mama sağlıklı onlar için sindirim sistemlerine bağırsaklarına iyi geliyor royal canin kullanıyoruz taneli minik oluyor ve çok seviyor zaten güzel bir marka güvenilir

JujuAlkn

Biz aslında gergin veriyorduk ama bir iki kaşık kadar shiba markası ev yapımı olarakta haşlanmış tavuk veriyoruz

JujuAlkn

Hergün veriyorduk*

Emirrckr

Her gün veriyoruz,
Sabahları yaş mama kalan öğünlerinde kuru mama yiyecek şekilde.
Genellikle N&D veya Schesir'i tercih ediyoruz.

mervedoganay

Haftada 1 ya da 2 schesir (sipariş veriyorum) ya da gourmet (stoklar biterse acil semtten alıyorum).

dd13

Haftada 3-4 defa 85 gramlık kutuyu 3-4 e bölerek ve içine bol su karıştırarak veriyorum. Biz kahvaltı yaparken o da yanımızda yaş mama yiyor. Royal canin, acana, felicia, exculision(?) veriyorum. Kendimiz hiç özel olarak hazırlamadık.

deniznergis

biz hep yaş mama yada evde tavuk haşlama ile besledik 3 yaşında kuzum hiç hasta olmadı bugüne kadar maşallahı var kuru mama kabı hep dolu ama bazen dişlerinde tartar oluşmasın diye kıtlatıyor .acana schesir ve proplan bozita dönüşümlü veriyorum

deniznergis

nd marka yaş mamanın kuzulu ve sığırlı olanları çok yağlı içerisinden çokça kemik parçaları çıkmakta kullanırken elinizle ezin derim

Haftada 3 gün acana yaş mama 45 gr sulandırarak , haşlanmış havuç , bezelye , brokoli rende ile sebze rutini sağladım , hills kuru mama ayda bir somon dan tavuğa yada kırmız et türevlerine çeviriyorum üriner sisteme dilkat

Anonymus985465

14 kedime her akşam haşlanmış tavuk veya yaş mama veriyorum

Palyaco

Haftada 3 adet moccie kedi çorbası veriyorum birde dişlerde sıkıntı olmaması için vitakrafft dental dişlerde sıkıntı çıkaran jöleli yasmalardir bundan herkesin bilgisine jolelileeden uzak durun derim

LilaMiaLuna

Ay üzerinden anlatayım:

1.haftada 1 gün:kendi yaptığım yaş mama

2.haftada 1gün:nutri Feline yaş mama

3.haftada 1 gün:kendi yaptığım yaş mama

  1. Haftada 1 gün:acana ya da mera yaş mama.
    Bu şekilde yapıyorum ben.