Ne Yapabilirim?

pistan32

Bugun sokaktan buldugum bi minnos kulaklari resimdeki gibi tedavisi icin evde bisey yapabilirmiyim bide gozleri iltihaplanmis kedim icin kullandigim goz damlasini kullansam olurmu(tobrased damla)

10 CEVAP

umutkisa

Bir veterinerin görmesi en mantıklısı olur. Burada veteriner arkadaşlarımız illaki vardır fakat size önerim naçizane veterinere danışmadan herhangi bir tedavi yöntemi, ilaç vs kullanmamanız. Sağlık diliyorum.

Masisko10

Veterinere götürmek en dogrusu ama bence mantara benziyor kendi kedimde mantar ve kulakları o durumda veterinere götürene kadar batikon sürebilrsin

Bilgos

araştırdım ve dediklerine göre mantar olan alanın etrafını traş etmek ve dezenfekte etmek gerekiyormuş ilaçlı şampuanla yıkamayın diyorlar çünkü zehirlenme olabilirmiş en kısa zamanda veterinere götürün derim

Bilgos

umarım iğileşir

MinelG

Göz damlasını kullanabilirsiniz rahatlatır çapak varsa da ılık çaya bandırıp pamuk yardımıyla yavaşça temizleyebilirsiniz.Benim kediminde 1 gözü neredeyse kör olmak üzereydi ama ilaçlarla sağlığına kavuştu çok şükür :)

Mariana

Çok güzel bir kedi inşallah iyileşir

Fucidin diye krem var yaralar için veterinerimiz önermişti kullanabilirsiniz diye

pistan32

Şuan için ne yapabilirim

pistan32

Insallah iylesir o kadar sevecenki resmen al beni evine gotur dedi annesi varmi diye baktim yok onune gelenin pesine takilip ordan oraya surukleniyodu

pistan32

En azindan goz damlasini yapsam gozleri cok kotu durumda yardimci olabilecek bi vet hekim varmi:(