Nd & Hills Mama

Merhaba. Nd mama mı hills mi önerirsiniz. Nd çok iyi bir mama ama böbreklerde problem yapabiliyormuş öyle yorumlar okudum

25 CEVAP

KravatliKedi

Acana n&d hills den başka mama kullanmıyoruz ucu de kaliteli mamalar illaki kediden kediye istisna çıkacaktır dönüşümlü kullanmak en mantıklısı olur

HaydutveNazli

Her mama her kediye yaramıyor ama nd kötüleyen veteriner gördüm. Bizim kedilere en iyi hills geliyor nd ve advance iyi gelmedi kilo aldırdı tüy döktürdü

IIREMMM

İnstagramda kediperisi sayfasının öne çıkanlarında N&D ve Hills yorumu var gerçekten Hillsin içeriği çok belirsiz mısır var içinde,un ,nişasta var çok alakasız içerikler o yüzden ben de Hills pek önermiyorum içindeki maddelerden dolayı doyuruculuk sağlamıyor ve daha fazla yediriyor genelde , balık yazmışlar ama ne balığı belli değil ve fiyatı da hiç de az değil biz de N&D kullanıyoruz ve memnunuz zaten hiçbir mamayı çok çok uzun süre kullanmamak gerekli o mamanın içeriğine bağımlı hale gelip/ tolerans geliştirip başka bir mamayı istemeyebilir 5-6 ayda ya da yılda bir farklı bir mama ile rotasyon yapmak öneriliyor

MrCaju

10 aylık kısırlaştırılmış erkek kedime petline somonlu üründen hilss kısırlaştırılmış ton balıklı marka mamaya geçiş yaptım.
Yine 10 aylık hamile kedim için de petline kitten tavuklu manadan hilss kitten tavuklu mamaya geçiş yaptım.
Bir aylık deneyimlerim sonrası tecrübelerim; hamile kedime oldukca faydalı oldu. Mamayı severek yiyiyor, tüy dökümü hamile olmasına ve mevsim geçisi olmasına rağmen sıfıra yakın... Fakat erkek kedim için aynısıni söyleyemem... Zira mamaya bağlı iki günlük kabızlıktan sonra (tedavi süreci devam ediyor) bağırsaklarında çatlak oldu.
Kısaca markası da icerigi de malesef yavrularda farklı etki gösterdiğinden tavsiyelerden ziyade, bizatihi tecrübe edip ve en azından zararını görmediğiniz nama da istikrar sağlamakta fayda var. Selamlar.

Emirrckr

Kediden kediye fark ediyor yoksa tüm mamalara açın bakın illa her birinde eleştirel bir yorum bulursunuz keza Orijen ve Acana için de geçerli.
Biz N&D kullanıyoruz şu ana kadar memnunuz geçtiğimiz haftalarda tüy dökümü oldu ama kısırlaştırma stresine ve ısınan havalara bağlıyorum mama kaynaklı olsa şu anda da devam ediyor olurdu.
N&D'nin balıklı serilerini tercih edebilirsiniz.

grsaras

iki markada iyidir o saydığınız problemler kediden kediye değişiyor yani her mama her kediye aynı etki etmiyor bence siz ikisinide deneyin hangisinde daha iyi etki görürseniz onu kullanın

Evet hillste tuz var ama kullananlar çok memnun, nd kötü değil ama her kediye yaramıyor sanırım, benim aldığım nd mamada%36 protein var, %44 gibi yüksek oranlı çeşitleri de var onlar böbreklere iyi gelmiyor olabilir

dilanbulent, nd daha kaliteli görünüyor. Benim aldığım çeşitinde de %36 protein var böbreklerde sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum

cat_expert

"nd'nin tahılsız maması böbrek sorunu yapar"

ne kadar emin konuşuyorsunuz öyle elinde bir veri araştırma rapor var mı desek cevap veremeyecek ama burada boş boş ahkam kesiyorsunuz. orijen acana gibi premium mamalarda da tahıl yok denecek kadar az bunlarda mı böbrekleri iflas ettiriyor?

Forumda son dönemde aşırı bir bilgi kirliliği var umarım yönetim gerekeni yapar.

Teşekkürler. Ben veterinerin ve etraftan duyduklarımı aktardım. Her mama her kediye tabiki yaramaz.