Diyafram Fıtığı Olan Kedim Ameliyat Sonrasında Da Nefes Almakta Zorluk Çekiyor.

naz96

Bahçede beslediğim kedim maalesef tekirliğini gösterdi ve muhtemelen ana yolda kaza geçirdi ben görmedim. Ama kendisi o haliyle balkonda ki yuvasına geri dönmüş. Bağırsakları akciğerin üzerine geçmiş. Doktor diyafram fıtığı olduğunu, solunum almakta çok zorluk çektiğini ve riskli bir ameliyat geçireceğini belirtti. Solunumda çok çok zorluk çekiyordu hızlı nefes alıp veriyordu. Bu durumda hemen ameliyata almadılar zaten eğer solunumu düzelmeden alırlarsa ölmesi muhtemel dediler 3 gün beklediler. Zaten arabayla çarpanda herhalde son anda durmuş olsa gerek ki dışında hiçbir kanama yara yoktu ama sağ yüzü şiş, bağırsaklar sanki yokmuş gibi karnı bomboş, ve acılar içinde inlerken geldi. Bu bile mucizeydi benim için. Ameliyatı çok şükür güzel geçti. 20 gün yoğun bakımda kaldı. Eve de üç gün önce getirdim. Ama solunumu hala eski sağlığında ki gibi düzelmedi. Hep böyle hızlı nefes alıp vermesinden endişeliyim. Onun zorlandığını gördükçe üzülüyorum. Doktora da sordum tabi normal diyor. Sizde böyle bir durum yaşayan oldu mu nasıl ve ne kadar sürede kendine geldi? O yüzden paylaşmak istedim. Teşekkür ederim.

4 CEVAP

gece18

Kız naz ne isin var burda sksksksk
Daha düzelmedi mi yavrucak? İstersen baska bir veterinerlerin görüsünüde al, tek bir veterinerle sınırlı kalma derim.

naz96

Aynen birebir görmeleri için götüreceğimde zaten. Allah var ameliyatını yapanda güzel ilgilendi sağolsun. Aradığımda '' normal toparlanması zaman alır, kilosu da eskiye dönünce normale döner solunumu '' desede bu halini görünce sanki hep böyle zorla nefes alıp verecekmiş gibi hissettiriyor bana. Daha öncede yazdım dimi buraya unutmuşum çok zaman geçti :D

gece18

Ben seni ilk defa görüyorum burda, kkdan biliyorum seni. Mune beni hücreye tıkadı burda sürtüyorum simdilik. Yerinde olsam farklı vetlerin görüslerini alırdım fayda var ne olur ne olmaz, birde artık bu sıpayı asla dışarı salma

naz96

Oha asdfgh kk dan denk geleceğimi düşünmemiştim hiç :D Mune'yi kızdırdıysan biraz geç dönebilirsin :D Bende diyorum meşhur mu oldum acaba asdfg. Yok zaten evde en az 1 ay dinlenmesi gerek ama ev kedisi yaptım artık onu. Oysa ki bahçe onun için çok konforlu tam eğlenip keyif çatabileceği bir alandı ama o ana yola çıkmayı tercih etti maalesef. Komşumun kedisi asla bahçe duvarının dışına çıkmaz. Evde besleyemem derken olaylar böyle gelişti :) Artık tuvalet kutusu, kumu, yuvası hepsini aldım.