Sanabella Ve Sokak Kedimiz

kang14

Merhaba bahcede baktıgımız 1 ay önce kısırlastırdıgımız kızımız var. Onun yanında ayrıca kısır olmayan 2 erkek kedi vs de var ve ayrıca sağdan soldan mamayı duyup gelenler var :) Hepsi için ayrı ayrı mama alamıyorum maalesef ve genelde diğer kediler mystic tavuklu ,balıklısı, dr sachi, Leo, golosi vs dönüşümlü kullandıgımda hepsi yiyor. Ama bu dişi kedimiz hiç birini begenmedi.Yemiyor. tavuklu seviyor ama her tavuklu mamayı da begenmiyor. İllah içi ıvır zıvır dolu olcak. Sanabelle ye baktım bir sürü ceşidi var. Kısır maması almayı düşünüyorum ama kısır mamasında protein%29 yağ %9 yazıyor. Az değil mi sizce de? Ayrıca bunu diğer düzenli beslediğim kısı olmayan kedilerde yiyecek. Onlar için sıkıntı yaratır mı bu oran? Normal yetişkin maması ise protein%31 yağ%16, dışarı cıkan kediler için olanı ise protein%32.50 yağ%22.50 . Hangisini secmeliyim en uygun olarak hem kısır kedi hem de diğer sokaktakilere dokunmasın

8 CEVAP

Anonymus985465

Sanabelle Urinary tıbbi mana değil. Hem içeride hem de dışarıda yaşayan 14 kısır kedimi dönüşümlü olarak Sanabelle Urinary/Sanabelle Outdoor ile besliyorum.

Anonymus985465

Sokak canlarının yüksek proteine ihtiyaçları var.
Sanabelle'in tüm manaları kümes hayvanı ağırlıklı. İsterseniz outdoor ve urinary veya sensitive ve urinary dönüşümlü olarak verebilirsiniz. Kısır ve kısır olmayan erkek kedilerde idrar yolları için ham kül oranı düşük olmalı.
Bozita'nın kısır sokak kedileri için mamasıyla lütfen kıyaslayın

kang14

Kısır erkek kedisi yok suan beslediklerim arasında. Tek bir dişi kısır var. Diğer erkek ve dişiler kısır değil. Arasında 5 aylık yavru da var. Acaba matisse nasıl sizce? Bozitaya da bakacagım

kang14

Urinary mamayı saglık sorunu olmadıkca kullanmasına gerek olmadıgını okumustum. Outdoor a baktım ama kısır dişi kedi için de uygun mu bilemedim

Palyaco

Sanabella kisir mamayi almayın taş gibi onermem exclision veya nd ata tohumlu öneririm

Anonymus985465

Kısır olmayan erkek kedilerin de ham kül oranı düşük mama yemeleri önemli. Çünkü onların da idrar torbasında/ yollarında kristalleşme rizikosu var. Sokak kedilerinin et içeriği yüksek mama ile beslenmeleri gerekli.

kang14

Hamlet

Sanabelle Urinary tıbbi mana değil. Hem içeride hem de dışarıda yaşayan 14 kısır kedimi dönüşümlü olarak Sanabelle Urinary/Sanabelle Outdoor ile besliyorum.

Peki mama nasıl? Büyük tane mi? Sert mi cok? Ben de sertliği konusunda okudum yorum ama hangi serisinde bilmiyorum sanabellenin. Sizin kullandıklarınız nasık?

kang14

İdrar yollarında kristelleşme için ham kül oranı kac olmalı?