Kediye Duphalac İlaç Verilir Mi

Patili_1

arkadaşlar kedimiz ishal fakat yapamiyor veterinere de pzt gidecegiz herhangi bir zarari var mi vardir diye düşünüyorum o yüzden şuan vermedim zeytinyağı,balik,tavuk suyu,su hicbiri ise yaramiyor

11 CEVAP

gece18

Hayır verilmez. Hele ishal kediye asla duphalac verilmez. Ve umarım vermemissinizdir. Lütfen internette gördügünüz “ben verdim bir sey olmadı” yorumlarına aldanmayın. Hekiminize danışmadan bir sey yapmayın.

Anonymus985465

ishal kediye duphalac verilmez. Kabızlık çeken kedime verdikten sonra ishal oldu.
Bağırsak tıkanıklığı olabilir. Bir şey yutmuş olabilir
7/24 hizmet veren hayvan hastanesine/kliniğe götürmelisiniz. Röntgen çekilmeli

Anonymus985465

Vakit kaybetmeden kliniğe götürün. İdrarını da yapamayabilir.
Dolu bağırsak idrar torbasına da baskı yapabilir.

LilaMiaLuna

Veterineriniz önermeden bu tarz ilaçlar kullanmayın. Veterinerede götüremiyorsanız en azından arayın , sorun. Zaten kedi ishalmiş bu sefer kanlı isale döndürür düzeltme şansınızdan yarı yarıya düşer. Daha makul ürünler var yine veterinerinize danışıp onları kullanın.
Zaten ishal olupta hala dışkısını yapamıyorsa Zaten ciddi bir problem vardır, en yakın zamanda veterinere götürün.

Catsnbirb

ben kedilerim kabız olduğunda hekimin verdiği ml kadar veriyorum ve gözlemliyorum. Şu zamana kadar sorun yaşamadım. Veteriner hekimin bilgisi dahilinde verebilirsiniz.

Patili_1

bi kadin YouTube da vermiş fakat size de sormak istiyorum kullanan oldu mu vermeli miyim veya ne zaman vermeliyim ve ne kadar vermeliyim evde duphalac vardı şansıma o da kullanilan bir ilaçmiş

Patili_1

arkadaşlar şuan kedinin ishal olmasi daha iyi birşey karin agrisi yasiyor sürekli kuma gidiyor rahat edemiyor az birsey yapmiş kaskati devami gelmiyor ishal olduktan sonra probiyotiklerle düzene sokarız ama ishalinin geçmesi için ilk baş birşeyler yapmam gerekiyor

Anonymus985465

Röntgen çekilmeli Bağırsağı tıkayan birşey olabilir.

Patili_1

idrarını yapıyor şuan klinikler açık değil pazartesi gidebilirim zaten pzt de kontrolu var ama ondan önce ne yapabilirim bunu soruyorum

Patili_1

herhangi birşey yutamaz basinda başlık var yemeğini bile zor yiyor başlik ile ayrıca boş bir odada duruyor bazen gözümüzün önünde odadan çıkıyor ama onun dışında odada ağzına alabileceği birşey yok

Patili_1

çok özür dilerim ishal yazmişim dalginlikla kabiz diyecektim veterinerimizi aradik duphalac kullandik fakat yaramayinca lavman yapıldı şuan tekrar kabız sanırım yarın tekrar kontrolü götüreceğiz