Sağır Ankara Kedimin Tüy Dökme Problemi

Silay02

5 yaşındaki ankara kedim sağır. Belki de o yüzden kokulara karşı çok hassas. Sakın bir kedi olmasına rağmen her veterine gittiğimizde diğer hayvanların kokusunu aldığından adeta çıldırıyor. Parazit aşılarını evde yapıyoruz, diğer aşıların zamanı geldiğinde mecburen gidiyoruz. Hiç tras ettirmedim. Fakat öyle böyle tüy dökmuyor,sürekli taramama rağmen tüyler havalarda uçuşuyor. Söylediğim nedenden dolayı pet kuaföre goturemiyorum. Anestezi almasını da istemiyorum. Ankara da yaşıyorum. Evde makas trasi yapabilecek bir kuaför arıyorum. Bir türlü bulamadım. Bilgisi olan var mı acaba🙏

9 CEVAP

gece18

Lütfen herhangi bir sağlık sorunu yoksa rica ediyorum tüy döküyor diye çocuğu traş ettirmeyin. Nasıl ki veterinerde strese giriyorsa traş esnasında cok daha strese girecektir emin olun. Hayvanların kürkleri hem yazın hem kışın onları korur, traş ederseniz bağışıklığı baskılanır stresten.
Mamanın hangi marka? Ne kullanıyorsunuz. Belki mama kaynaklıdır veya bir şeye streslenmiş olabilir. Sorunun kaynağını öğrenmeye çalışın.

HaydutveNazli

Mamasina tuy icin faydali damlalar var onlardan katabilirsiniz yine guzel bir tarakla gunde iki kere tararsaniz hafif hafif biraz cozum olacaktir

HaydutveNazli

Hills ton balıklı olanı tavukludan daha iyi tüy için, taramadan önce elinizi biraz ıslatıp tüyleri nemlendirirseniz çok dağılmaz

GeceFanzini

Benim de sokaktan bulup büyüttüğüm bir ankara kedim var. Ankara kedileri tüy ve cilt konusunda en hassas tür. Özellikle Hill's Vet essential serisini deneyin veya Virbac. Benim Ankara kedimdeki tüy sorununa en iyi onlar geldi.

gece18

Evet hassaslar bu cinsler. Benim arkadasımın kediside ankara kedisi o da bu şekilde. Bütçeniz yeterse isterseniz mera kullanın ne dersiniz? Küçük paket alabilirsiniz.

Silay02

Hills kullanıyorum. Sanırım cinsinden kaynaklı çok tüy dökmesi. Ne kadar tararsam tarayım sürekli dökülüyor. Makine trasi yaptırmayı kesinlikle düşünmüyorum, makul bir uzunlukta makas trasiydi istediğim ama zaten de goturemedigim için kalacak gibi.

Silay02

Teşekkürler

Silay02

Ton baliklisini kullanıyorum, sadece değişiklik olsun diye arasıra tavuklu veriyorum. Islatarak tariycam, tesekkurler

Silay02

Mera yi hiç duymadım, hills in kısır kedisini kullanıyorum. Ona da bakıyım.